Політика

Лише 29 нардепів добровільно подали декларацію за 2021 рік, серед них двоє – мажоритарники від Житомирської області

16 March 2023, 12:15

Лише 7% народних депутатів Верховної Ради добровільно подали до НАЗК декларації за 2021 рік, більшість із них – представники «Слуги народу».

Про це 16 березня повідомляє Рух ЧЕСНО з посиланням на інформацію НАЗК.

«Станом на 14 березня 2023 року лише 29 нардепів Верховної Ради добровільно подали щорічні декларації за 2021 рік. Однак до завершення воєнного стану громадяни і медіа не зможуть ознайомитися з деклараціями, а НАЗК – перевірити їх. Найбільше нардепів-декларантів у владній фракції «Слуги народу» – 20 (8% від складу фракції), далі йдуть представники депутатських груп «Довіра» – 3 (17%), та «За майбутнє» – 2 (11%). У фракціях «Європейської солідарності», «Батьківщини», «Голосу» та серед нардепів від забороненої партії ОПЗЖ подано лише по одній декларації. Жодної декларації станом на зараз не подали позафракційні депутати. Зазначимо, що в переліку тих, хто добровільно подав свої декларації, немає керівництва Верховної Ради, лідерів парламентської більшості та голів інших фракцій та груп», - йдеться у матеріалі.

Серед тих, хто добровільно подав декларацію, є два нардепи-мажоритарники від Житомирської області – Богдан Кицак («Слуга народу») та Володимир Арешонков («Довіра»).


У НАЗК зазначають, що через обмеження воєнного стану декларування за 2021 рік відбувається добровільно. На сайті агентства є лічильник, який відображає статистику поданих декларацій та оновлюється щопонеділка.

«У НАЗК підкреслили, що прослідковується чітка тенденція – рядові посадовці справно подають декларації, натомість кількість топ-чиновників і нардепів, які прозвітували, мінімальна. Найменше декларацій подано від посадовців Офісу президента, Кабміну та народних депутатів. Окрім того, через обмеження воєнного стану НАЗК не може здійснити перевірку декларацій, тож у разі подання неправдивої інформації декларант не отримає покарання», - зазначають в ЧЕСНО.

За інформацією НАЗК, за минулий 2022 рік загалом уже подано 77300 декларацій, але кількість декларацій саме від народних депутатів наразі невідома.

Нагадаємо, в лютому цього року Національне агентство з питань запобігання корупції активізувало проведення моніторингу способу життя чиновників та депутатів за зверненнями громадян.

Як повідомляв Житомир.info, народний депутат Богдан Кицак, обраний від Бердичівського округу №63, декларацію за 2021 рік оприлюднив 17 лютого 2022 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: нардеп декларація Кицак Арешонков 
Матеріали по темі