Події

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом скиду стічних вод у Тетерів на околиці Житомира

22 March 2023, 10:06

Житомирська окружна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом несанкціонованого скиду стічних вод у річку Тетерів.

Про це 21 березня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«У вівторок, 21 березня, прокурори Житомирської окружної прокуратури до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли відомості за фактом порушення правил охорони вод (ч.1 ст.242 КК України). Установлено, у річку Тетерів, неподалік с. Слобода-Селець Житомирського району, з каналізаційної мережі здійснено несанкціонований скид невідомої речовини», – йдеться у повідомленні.

Скид стічних вод викликав занепокоєння місцевих жителів, які зафільмували брудний потік у річці та відео оприлюднили у соцмережі.

Екологи відібрали лабораторні проби речовини сумнівної якості зі зливної каналізаційної мережі на р. Тетерів для виявлення шкідливого впливу скидів на якість води.

Матеріали провадження передані до відділу поліції № 1 Житомирського райуправління поліції для проведення досудового розслідування.

Триває слідство, під час якого буде встановлено законність проведення скиду нечистот у р. Тетерів, заподіяну довкіллю шкоду та причетних до кримінального правопорушення осіб. Процесуальне керівництво здійснює Житомирська окружна прокуратура.

Нагадаємо, 20 березня 2023 року працівники Державної екологічної інспекції Поліського округу здійснили виїзд в район села Слобода-Селець Житомирського району та відібрали проби невідомої речовини зі зливної каналізаційної мережі та з річки Тетерів для виявлення ймовірного впливу скидів на якість води у річці.

Як повідомляв Житомир.info, на початку січня 2023 року за процесуального керівництва прокурорів Коростишівської окружної прокуратури було розпочато кримінальне провадження за фактом порушення правил охорони водних об’єктів, що спричинило забруднення поверхневих вод (ч. 1 ст. 242 КК України) – забруднення маслозаводом річки в Брусилівській громаді.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: річка Тетерів забруднення скид стічні води екологія Держеконінспекція ДЕІ  
Матеріали по темі