Події

Військового пенсіонера з Овруча, який вихваляв російських окупантів, визнали винним, дали умовний термін і конфіскували ноутбук

18 April 2023, 15:53

Овруцький районний суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та військовим пенсіонером, якого визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 та ч.3 ст. 436-2 436-2 КК України (Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників).

Вирок Овруцького райсуду від 23 березня 2023 року оприлюднений в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Обвинувачений – уродженець Карельської АРСР (зараз – росія), громадянин України, з військовою спеціальною освітою, пенсіонер, одружений, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1), раніше не судимий.

«Затвердити угоду про визнання винуватості від 24 лютого 2023 року в кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань від 26.04.2022 року, укладену між прокурором відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_15 та обвинуваченим ОСОБА_4 з участю захисника ОСОБА_5. ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436-2 КК України та призначити йому покарання у виді 3-х років позбавлення волі без конфіскації майна; визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 436-2 КК України та призначити йому покарання у виді 5 ти років позбавлення волі без конфіскації майна. На підставі ч.1 ст.70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим визначити ОСОБА_4 остаточне покарання у виді 5 ти років позбавлення волі без конфіскації майна. На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік, поклавши на нього обов`язки, передбачені п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України, а саме: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи та навчання. Іспитовий строк ОСОБА_4 відраховувати з дня ухвалення вироку. Речові докази: ноутбук марки «Asus» моделі «K52» із зарядним пристроєм до нього конфіскувати в дохід держави», - йдеться у вироці.

Підтримку збройної російської агресії пенсіонер здійснював через соцмережу «Одноклассники», публікації поширював періодично, починаючи з 16 березня і до 1 червня 2022 року. Нижче – скріншоти з вироку суду:

Нагадаємо, 17 червня 2022 року управління СБУ в Житомирській області інформувало про викриття військового пенсіонера з Овруча, який через заборонену соцмережу «однокласники» відкрито поширював проросійські інформаційні матеріали у підтримку путінської політики щодо нашої держави.

Як повідомляв Житомир.info, в березні 2023 року Бердичівський міськрайонний суд за виправдовування збройної агресії рф проти України ухвалив вирок місцевому пенсіонеру, яким затвердив угоду про визнання винуватості, визнав громадянина винним у пред’явленому обвинуваченні та призначив покарання у виді позбавлення волі на 2 роки з іспитовим строком 2 роки, а також застосував спецконфіскацію належного обвинуваченому нетбуку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: колаборант глорифікація вирок суд Овруч пенсіонер  
Матеріали по темі