Політика

Депутатка пропонує житомирянам скинутися грошима, щоб виправити помилки на пам’ятнику Івану Огієнку

21 April 2023, 09:40

На пам’ятнику Івану Огієнку, який стоїть біля Свято-Михайлівського кафедрального собору на вулиці Михайлівській, треба виправити помилки.

Про це на початку чергової сесії Житомирської міської ради 21 квітня наголосила депутатка Людмила Зубко (фракція «Європейська Солідарність»).

«Хочу звернути вашу увагу на пам’ятник на вулиці Михайлівській, в якому не назначена дата народження та дата смерті цієї людини. Ще є помилка в імені, де дві літери «л», і є «профєсор», начебто Янукович це писав через літеру «є». Я можу зв’язатися з Василем Фещенком, який робив сам пам’ятник, ми можемо звернутися до того майстра, і важливо не одній людині заплатити виправити це, бо це сором, це просто ганьба. А ми маємо всі житомиряни по гривні дати, щоб виправити це, бо це вулиця центральна, по ній ходять наші гості, і кожного разу некомфортно, соромно. І я думаю, що ми маємо всі разом виправити цю помилку», - сказала Людмила Зубко.

Зауважимо, що відкрили пам’ятник видатному церковному діячу Івану Огієнку більш ніж п'ять років тому, 23 червня 2017 року. Наголошувалося, що пам’ятник зроблений «за народні гроші», ідею пам’ятника майже 20 років виношували скульптор Василь Фещенко та архітектор Валерій Головатенко, його стартова ціна у 2000 році була близько 60 тисяч доларів, але її вдалося мінімізувати, бо люди допомагали, давали матеріали. Зроблений пам’ятник із запорізького граніту: 2,3 м фігура та 70 см постамент.

Фото з архіву редакції

Нагадаємо, у порядку денному чергової сесії Житомирської міської ради, яка розпочала свою роботу о 9:00 21 квітня, було 22 питання.

Як повідомляв Житомир.info, рішенням восьмої сесії Житомирської обласної ради восьмого скликання від 16 грудня 2021 року 2022 рік оголошено в області роком Івана Огієнка.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада Огієнко пам'ятник Зубко  
Матеріали по темі