Політика

Нардеп від Житомирської області є співавтором законопроєкту про кримінальну відповідальність за маніпуляції та критику у соцмережах

24 April 2023, 11:34

У Верховній раді 19 квітня 2023 року зареєстрований проєкт закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за окремі дії проти основ національної безпеки України.

Авторами законопроєкту є п’ять народних депутатів від партії «Слуга народу»: Георгій Мазурашу, Максим Павлюк, Михайло Лаба, Олег Арсенюк та нардеп-мажоритарник від Житомирської області Сергій Кузьміних.

Проєктом пропонується доповнити КК України статтею 114-3 «Використання облікових записів з метою поширення недостовірної інформації або для здійснення впливу на прийняття рішень, вчинення чи не вчинення дій».

«Для ефективнішої взаємодії в напрямку національної безпеки необхідно мати і якомога ширший законодавчий інструментарій для боротьби проти осіб, які одноосібно, або колективно займаються інформаційними атаками, поширенням неправдивої та/або маніпулятивної інформації», - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Проєкт закону передбачає запровадження кримінальної відповідальності за створення, придбання, використання або збут облікових записів, у тому числі тих, які містять завідомо неправдиві відомості щодо користувача, в інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційних системах, електронних комунікаційних мережах, для розміщення та поширення недостовірної інформації (у тому числі від імені інших осіб, причетність яких до оприлюдненої інформації не підтверджена), або для втручання в діяльність фізичних і юридичних осіб, якщо такі дії сприяють підвищенню рівня соціальної напруги, порушують конституційні права і свободи громадян, спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, національній, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, або для здійснення впливу на прийняття рішень чи вчинення або не вчинення дій державними органами чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів.

За такі дії, вчинені в умовах воєнного стану, нардепи пропонують покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з конфіскацією майна.Скріншот запропонованої статті ККУ

Нагадаємо, в листопаді 2021 року у Верховній раді був зареєстрований законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду відхилень від конституційних норм сім'ї, дитинства, материнства і батьківства, серед авторів якого теж були Георгій Мазурашу та Сергій Кузьміних.

Як повідомляв Житомир.info, 23 вересня 2022 року НАБУ і САП скерували до суду справу стосовно народного депутата Сергія Кузьміних за обвинуваченням у одержанні 558 тис. грн неправомірної вигоди: його дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 369-2 КК України (Зловживання впливом). У березні 2023 року Захисники народного депутата від Житомирської області Сергія Кузьміних подали клопотання про закриття кримінального провадження, але Вищий антикорупційний суд відмовив.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: законопроєкт Кузьміних соцмережа критика маніпуляція ККУ Мазурашу ВР нардеп 
Матеріали по темі