Суспільство

До Житомирської області прибули ще 45 евакуйованих зі Сходу, з них – 19 дітей

1 May 2023, 16:41

До Житомирщини прибув вже четвертий евакуаційний поїзд із переселенцями з Донеччини.

Про це 1 травня повідомляє Житомирська ОВА.

«Сьогодні зранку до Бердичівської громади евакуаційним рейсом було доставлено 45 переселенців зі Сходу, які тільки нещодавно виїхали зі своїх рідних міст та сіл, де неспокій та небезпека панували на кожному кроці. Українці, що пройшли незліченні перешкоди, щоб дістатися до безпечного місця. Завдяки взаємодії Житомирської ОВА, Житомирської районної військової адміністрації, рятувальників, волонтерів та доброчинців, незабаром прибулих українців з Бахмута, Торецька, Покровської, Краматорської, Добропільської громад буде розселено у зручних соціальних прихистках в Романівській та Чуднівській територіальних громадах. І хоч їх дорога була складною, вони були наповнені надією та впевненістю, що вони зможуть знову знайти щастя та мир на Житомирщині та забути про страшні події», - йдеться в повідомленні.

Евакуйовані діляться, що жити під обстрілами було жахливо.

«Жити під обстрілами – це було жахливо. Кожного дня ми чекали, що наш дім буде під ударом авіабомб, що ми знову втратимо все, що нам дорого. Я не можу висловити словами те, який страх ми переживали кожного дня. Але тепер ми знаходимося в безпеці, під синім небом», – розповідає один з переселенців.

Серед евакуйованих 19 маленьких діток, а також літні люди, які мріяли лише про те, щоб знайти спокій та безпеку для себе та своїх рідних. І тепер, на мирній землі, їм наддадуть усю необхідну допомогу, щоб забезпечити їхній комфорт та безпеку.

«Рішення про евакуацію було надзвичайним складним. Пам’ятаю, що ледь вловила українську хвилю на радіо, де розповідали про те, як дістатися до місця призначення. Ми не могли залишатися там більше. Тепер ми відчуваємо себе безпечніше та зможемо знову збудувати своє життя», – з втіхою запевняє одна з переселенок.

Нагадаємо, 27 квітня до Бердичева прибув третій евакуаційний потяг із 13 жителями Донеччини, переселенців буде розміщено на території Волицької громади.

Як повідомляв Житомир.info, 19 квітня 2023 року до Житомирської області прибули 26 жителів Донеччини, яких евакуювали з районів активних бойових дій, їх розмістили на території Андрушівської громади. А вранці 23 квітня 2023 року до Бердичева прибув ще один потяг з 58 евакуйованими особами з Донецької області.

Зауважимо, з 18 квітня 2023 року евакуація цивільних мешканців Донеччини проводиться до Житомирської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: евакуація Донецьк бойові дії Бердичів потяг переселенець біженець ВПО 
Матеріали по темі