Здоров'я

Акне: які причини висипу та чому не варто самостійно обирати засіб для лікування. Бесіда з дерматологом житомирського МЦ «Відновлення»

2 May 2023, 14:48

Побутує думка, що комедони, вугрі та прищі – суто підліткова проблема. Дійсно, зазвичай висипи починають з'являтися з початком підліткового віку. Одна з причин – гормональний дисбаланс. Проте часто буває, що підлітковий вік давно минув, а прищі – ні.

У будь-якому віці необхідно розуміти, що акне (вугрова хвороба) – це захворювання шкіри. А недуги необхідно лікувати.

Чому вугрова хвороба – проблема не косметична, а медична, пояснює лікар-дерматолог житомирського медичного центру «Відновлення» Вадим Стефанович.

Які основні причини виникнення акне?

Перш за все скажу, що вугрі зазвичай «дислокуються» на обличчі, грудях, спині – там, де знаходиться найбільше сальних залоз. Акне – це запаленням фолікулів волосся. Так відбувається, коли пори в шкірі забруднені, і з них не можуть виходити жир та мертві клітини шкіри. Зазвичай акне з'являється у підлітків, але і дорослі можуть стикатися з цим. А причини різні: неправильний догляд за шкірою, сплеск гормонів, генетична схильність, кліщ демодекс, дефіцит вітамінів А та Е, хвороби внутрішніх органів і навіть стоматологічні захворювання.

Як часто пацієнти звертаються з такою проблемою?

Насправді ця хвороба дуже й дуже поширена. Але річ у тім, що не всі її сприймають за хворобу. В кращому випадку, йдуть до косметолога, а в гіршому – починають видавлювати прищі, припікати агресивними засобами, маскувати декоративною косметикою. Звісно, що таке «лікування» лише поглиблює проблему. І от коли пацієнт бачить, що стає тільки гірше, нарешті йде до дерматолога.

А чи можна самостійно «напитати» в аптеці потрібний засіб лікування?

Акне може мати різний ступінь важкості, який визначається кількістю та величиною комедонів (чорних цяток), білих голівок та запальних прищів.

Легкий ступінь акне: на шкірі можуть бути лише деякі елементи, що майже не помітні на відстані.

Середній ступінь акне: більша кількість комедонів і запальних прищів, але їх все ще можна лікувати за допомогою засобів, які продаються без рецепту.

Важкий ступінь акне: на шкірі можуть з'являтися глибокі запальні прищі, велика кількість комедонів і запальних прищів. Лікування може бути більш складним і потребувати сильніших лікарських засобів.

Правильно визначити ступінь акне може тільки лікар. І лише він здатен грамотно підібрати лікування. Тож до консультації з фахівцем не варто бігти до аптеки і просити «дайте щось» – у кращому випадку дарма витратите гроші.

Порадьте, що роботи (або не варто робити), щоби запобігти появі акне?

Щоб запобігти розвитку акне, важливо дотримуватися правильної гігієни шкіри та дієти, уникати надмірного вживання жирної та солодкої їжі, наносити протизапальний крем з SPF-захистом. А якщо ж таки зіткнулися з цією проблемою, варто звернутися до лікаря-дерматолога.

Що зазвичай призначає дерматолог?

Боротися з акне можна різними способами, наприклад, за допомогою спеціальних очищувальних засобів, кремів та лосьйонів. Лікування акне може бути складним і тривалим процесом. Іноді може знадобитися декілька місяців, щоби побачити помітні результати. Ефективні методи лікування включають застосування топічних препаратів, таких як бензоїлпероксид та ретиноїди, або системну терапію, таку як антибіотики та ізотретиноїн. Призначити дієвий курс лікування може лише лікар-дерматолог після огляду пацієнта.

Ще раз наголошу: не намагайтесь видавлювати чи маскувати прищі тональними засобами – буде тільки гірше. Акне – це не лише про естетику, це патологія, а з хворобами мають боротися лікарі.

Фахівці Медичного центру «Відновлення» допоможуть вам позбутися акне швидко і назавжди!

Перелік дерматологічних та косметичних процедур, які проводять у медичному центрі «Відновлення», – тут

МЦ «Відновлення» має все для того, аби повернути радість повноцінного життя.

Про новоутворення шкіри – чи завжди вони небезпечні та як їх позбутися – читайте у бліцінтерв’ю з дерматологом житомирського МЦ «Відновлення» Вадимом Стефановичем.

Записатися на консультацію та дізнатися подробиці можна за телефоном 0800 305 860 або безпосередньо у клініці «Відновлення» за адресою м. Житомир, вул. Любарська, 4. https://vidnovlennya.center/

«Відновлення» – клініка, де лікують причини, а не симптоми!

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: акне висип прищ Відновлення дерматолог клініка  
Матеріали по темі