Місто

КП «Житомирводоканал» з 1 червня збираються підвищити тариф на 56%

27 May 2023, 12:24

На засіданні 31 травня 2023 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) планує затвердити постанови про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Матеріали до засідання оприлюднені на сайті НКРЕКП.

«До Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), від ліцензіатів НКРЕКП надійшли заяви та додані до них матеріали для встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Після їх опрацювання Департаментом із регулювання відносин у сфері централізованого водопостачання та водовідведення на засіданні НКРЕКП, що проводилось у формі відкритого слухання, було схвалено проєкти постанов НКРЕКП, які передбачають встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення. Зазначені проєкти постанов були оприлюднені на офіційному вебсайті НКРЕКП», - йдеться в обґрунтуванні до питання про прийняття постанов про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

Комунальному підприємству «Житомирводоканал» з 1 червня 2023 року планують затвердити такі тарифи для населення:

водопостачання – 23,84 грн за 1 куб.м (без ПДВ);

водовідведення – 25,03 грн за 1 куб.м (без ПДВ).

Тобто за 1 куб.м води з 1 червня житомиряни платитимуть 48,87 грн (без ПДВ).

Скріншот з матеріалів до засідання НКРЕКП

Скріншот з проєкту постанови

Якщо рахувати з ПДВ, то зараз в КП «Житомирводоканал» вартість 1 куб.м води становить 37,53 грн, а з 1 червня буде 58,64 грн, зростання на 56%.

Нагадаємо, в ефірі програми «Діалоги» 6 квітня цього року директор водоканалу Роман Ілик пояснював, чому в Житомирі тариф на воду зросте чи не найбільше по країні.

Як повідомляв Житомир.info, з 1 січня 2023 року тариф на воду в Житомирі мав зрости на 28,8% і становив би: на водопостачання – 23,15 грн, на водовідведення – 25,20 грн, сумарно – 48,35 грн з ПДВ. Але вдень 30 грудня 2022 року стало відомо, що НКРЕКП скасувала своє рішення, пояснивши, що при оформленні рішення «виникли непорозуміння щодо розмірів та структури цих тарифів», тому проєкти рішень про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення Комісія відправила на доопрацювання.

НКРЕКП планувала у березні 2023 року включити до порядку денного питання про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення: підвищення мало б відбутися з 1 квітня та з 1 липня. Питання на розгляд такі не винесли, але, на думку директора КП «Житомирводоканал», тарифи рано чи пізно мають підвищити, бо «підприємство не може все життя працювати в збиток».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вода водоканал тариф НКРЕКП Житомирводоканал  
Матеріали по темі