Економіка

Уряд погодив підвищення тарифу на електроенергію з 1 червня: 2,64 гривні за кВт

31 May 2023, 09:23

На засіданні Уряду 30 травня 2023 року схвалене рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення до 2,64 гривні за кВт.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.

За словами Міністра енергетики України Германа Галущенка, це рішення є вкрай складним, але необхідним для масштабної підготовки енергосистеми до наступного опалювального сезону, яка триває на енергетичних об’єктах країни.

«Україна пройшла найскладнішу зиму в історії в умовах масованих російських атак на енергосистему. Наразі триває наймасштабніша ремонтна кампанія енергетичної інфраструктури за весь час української Незалежності. Масштаби пошкоджень і втрат значні. Підвищення тарифу - це внесок у забезпечення стійкості системи», - зазначив Герман Галущенко.

Міністр пояснив, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, звернулась до Міністерства енергетики з пропозицією підняття у два етапи тарифу для населення до ринкового рівня, тобто до 5,5 грн. Першим етапом комісія пропонувала підняти тариф до 2,88 грн з ПДВ за 1 кВт-годину.

«Але ми бачимо можливість встановити тариф на рівні 2,64 грн/ кВт-год. Це мінімальний тариф, який дозволить утримати енергосистему», - зазначив Герман Галущенко.

За його словами, з підняттям тарифу середня сума в платіжці за електроенергію для однієї родини зросте орієнтовно на суму до 250 гривень.

«Ми припускаємо, що наступного опалювального сезону обстріли енергооб‘єктів будуть відбуватися так само системно, як це було і минулої зими. А тому маємо задіяти усі можливі ресурси для відновлення об’єктів та їх захисту», - підкреслив міністр.

Також очільник Міненерго зазначив, що планується збереження субсидій для населення, а також збільшення фінансування фонду субсидіювання комунальних послуг для незахищених верств населення, аби всі українці, які потребують допомоги держави, її отримали.

elektr-cina

Додаток до постанови Кабміну

Нагадаємо, на засіданні 25 квітня Кабінет міністрів продовжив дію фіксованого тарифу на електроенергію для населення до кінця травня: тарифи на електроенергію для побутових споживачів становили 1,44 грн/кВт год – для домогосподарств, які споживають до 250 кВт год на місяць, та 1,68 грн/ кВт год, якщо місячний обсяг споживання становить понад 250 кВт год.

21 квітня голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Костянтин Ущаповський в прямому ефірі всеукраїнського телемарафону розповідав, що розглядається декілька варіантів встановлення нових тарифів на електроенергію для населення, серед варіантів є такі: 2,40 грн та 2,80 грн за 1 кВт/год.

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні 31 травня 2023 року НКРЕКП планує затвердити постанови про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення: тариф КП «Житомирводоканал» підвищиться на 56%.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ електроенергія тариф Галущенко Міненерго 
Матеріали по темі