Влада

Міністр внутрішніх справ: Закриті укриття під час війни – це кримінальний злочин

1 June 2023, 10:30

Закриті бомбосховища під час війни – це не просто байдужість, це злочин.

Так міністр внутрішніх справ Ігор Клименко вранці 1 червня відреагував на нічні атаки рф по столиці та закрите бомбосховище у Деснянському районі.

«16-тий місяць повномасштабної війни. Здавалося б, за цей час відповідальними посадовцями мали б бути виявлені та виправлені всі недопрацювання у питанні безпеки людей. Ворог продовжує масштабні обстріли міст. Але досі деякі укриття продовжують залишатися закритими під час повітряної тривоги. Сьогодні у Києві загинуло троє людей – дві жінки та 9-річна дівчинка, які намагалися потрапити у закрите бомбосховище. Закриті бомбосховища під час війни – це не просто байдужість. Це злочин. Поліція Києва вже розпочала за цим фактом кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України – Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. В межах розслідування знайдемо та притягнемо до відповідальності усіх винних осіб. Крім того, ДСНС України спільно з Національною поліцією регулярно проводитиме перевірки доступності та стану бомбосховищ у всіх населених пунктах країни», - наголосив очільник МВС.

Стаття 367 Кримінального кодексу України «Службова недбалість»

1. Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, -

карається штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 до 68 тис. грн) або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, -

карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Нагадаємо, під час ворожої атаки під ранок 28 травня деякі житомиряни нарікали, що укриття закритті, або їх не пускали туди, 30 травня мер Житомира прокоментував ситуацію: пообіцяв, що містян будуть пускати в укриття в закладах освіти і пригрозив кримінальною відповідальністю за закриті укриття.

Де шукати укриття, якщо повітряна тривога застала вас у центрі Житомира дивіться тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: укриття МВС Клименко службова недбалість 
Матеріали по темі