Місто

За чотири місяці водоканал передав до суду понад 150 матеріалів щодо стягнення заборгованості з житомирян

2 June 2023, 09:38

З січня по квітень 2023 року КП «Житомирводоканал» передало до суду майже 160 матеріалів щодо стягнення заборгованості з жителів міста за спожиту воду.

Про це 1 червня повідомила пресслужба КП «Житомирводоканал».

Так, у водоканалі зазначають, що на початку травня набрав чинності закон, який повернув арешти коштів на банківських рахунках боржників, тимчасово припинені на початку війни.

«З січня по квітень 2023 року ми передали до суду 158 матеріалів щодо стягнення заборгованості з жителів міста за спожиту воду; кількість позитивно вирішених судових справ – 89», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що законодавство максимально спростило процедуру стягнення боргів за комунальні послуги, «адже борги перед комунальними підприємствами ростуть, а інших коштів для забезпечення їхнього функціонування, крім справної сплати споживачів за використані послуги, немає».

У водоканалі пояснюють: після подання заяви до суду та винесення судового рішення проходить лише 5 діб. При цьому присутність самого боржника на засіданні не є обов’язковою. Арешт може бути накладений на рахунок будь-якого типу: картковий, депозитний, поточний тощо.

«За умов, коли борг споживачів перед «Житомирводоканалом» перевищив астрономічні 82 мільйони гривень (від початку війни заборгованість зросла на 22 мільйони(!)), юристи підприємства використовують всі надані законодавством можливості, аби заборгованість не стала на заваді стабільного водопостачання міста у воєнний час, адже ми розуміємо свою відповідальність перед тими споживачами, які сплачують за послуги справно. Так, щодня до суду подаються все нові й нові заяви», – наголошують у КП «Житомирводоканалі».

Тож споживачів закликають не зволікати, а вчасно сплачувати за отримані комунальні послуги. У разі фінансових складнощів підприємство готове йти назустріч споживачам та оформити реструктуризацію боргу.

Нагадаємо, 6 квітня 2023 року в ефірі програми «Діалоги» на Житомир.info директор КП «Житомирводоканал» Роман Ілик зазначав, що споживачі боргують підприємству понад 70 млн грн. До злісних боржників планували застосовувати певні заходи, зокрема залучати колекторські компанії до роботи з ними.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 27 лютого 2023 року житомиряни заборгували водоканалу понад 73 млн грн, на підприємстві заговорили про підготовку заяв до суду.

А 31 березня у водоканалі інформували, що сума боргу населення за воду складає 80 млн грн, зазначаючи, що на ці кошти підприємство могло б купити 22 машини для ремонтних бригад.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вода водоканал борг заборгованість  
Матеріали по темі