Профілактичні огляди немовляти до року потрібні, щоб вчасно виявити патології чи схильності до захворювань або переконатися, що дитина розвивається нормально. Однією з найбільш безпечних та комфортних для малюка вважається УЗ-діагностика. Ультразвукові хвилі жодним чином не шкодять тканинам і органам, при цьому дають детальну картину стану здоров'я дитини. Фахівці клініки «Веселка» допоможуть батькам вибрати дійсно актуальні дослідження, більше про які можна дізнатися на сайті https://veselka.clinic/napriamky/diahnostyka/uzd.
Які ультразвукові дослідження проводять малятам
Оскільки процедура безпечна, немає обмежень щодо органу чи зони тіла, які буде обстежено. Але лише декілька УЗД є рекомендованими для всіх малюків до року, незалежно від стану їхнього здоров'я.
- УЗД головного мозку або нейросонографія.
Процедуру бажано пройти в перші два місяці життя, оскільки вона дозволяє вчасно виявити вроджені або набуті в процесі пологів аномалії (крововиливи, підвищений внутрішньочерепний тиск, кисти, вади розвитку мозку). Обстеження проводиться через тім'ячко, доки кісточки черепа не зрослися.
- Скринінг хребта та кульшових суглобів.
Дослідження опорно-рухового апарату часто призначає ортопед або педіатр, якщо є підозра на кривошию, пологову травму. Але навіть без додаткових рекомендацій УЗД хребта зробити варто, адже воно дає розгорнуту картину стану дитячих хребців та хрящів на тому етапі, коли будь-яку проблему ще легко виправити.
Найбільш вроджена патологія суглобів у малят — дисплазія або вроджений вивих стегна. Їх легко виправити за допомогою масажів та простих вправ, поки дитина зовсім маленька, тому УЗД кульшових суглобів показано до проведення у віці 1–2 місяці.
- Дослідження щитовидної та вилочкової залоз
Проводиться дітям до року, оскільки саме УЗД вчасно виявляє можливі патології чи схильність до них. Малюки краще реагують на лікування цих органів, аніж старші діти, тому лікарі радять не уникати діагностичної процедури.
- Скринінг серця
Ехокардіографія проводиться до року життя незалежно від стану здоров'я дитини. Дослідження дає повну інформацію про стан серця і судин, можливі вади та аномалії.
- УЗД органів черевної порожнини
В ході скринінгу досліджуються печінка, жовчний міхур, селезінка, 12–пала кишка, нирки, шлунок. Оптимально провести обстеження до 1 місяця, повторити ще раз до року, адже патології черевної порожнини розвиваються швидко.
Фахівець з УЗ-діагностики порадить дорослим, як краще підготуватися до обстеження, підкаже, якого режиму харчування дотримуватися тощо. Малюки добре переносять процедуру, найчастіше сприймають її як гру чи масаж або просто засинають в процесі, тому батькам не варто хвилюватися.