Суспільство

Ветерани війни зможуть безкоштовно здобути професійно-технічну освіту: в Україні запускають пілотний проєкт

20 September 2023, 16:35

Уряд запроваджує пілотну програму безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Здобувачі освіти зможуть самостійно обирати напрям та вид професійного навчання, а також заклади освіти.

Про це 20 вересня повідомила пресслужба Міністерства у справах ветеранів України.

«Здобувачі освіти зможуть самостійно обирати напрям та вид професійного навчання, а також заклади освіти із переліку, який буде розміщено на сайті Державного центру зайнятості. Про це йдеться у затвердженому Кабінетом Міністрів України Порядку реалізації експериментального проєкту з організації навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості», - йдеться у повідомленні.

Програма спрямована на підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, а також сприятиме подальшому працевлаштуванню ветеранів війни та осіб з інвалідністю, яку вони отримали під час війни. Координуватиме експериментальний проєкт Мінекономіки та ДЦЗ — в межах системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя, яку в Україні впроваджує Мінветеранів.

“Стратегія переходу з військової служби до цивільного життя – це інституційна реформа, яка дозволить реінтегрувати у мирне життя учасників бойових дій, військовослужбовців, які проходили службу, членів їхніх сімей. Держава має сформувати систему переходу від військової служби до цивільного життя, що забезпечить, зокрема, системний аналіз життєвого шляху нашого Воїна після демобілізації. Така система переходу забезпечить координацію дій залучених міністерств та відомств, органів місцевого самоврядування щодо отримання всіх необхідних інструментів для успішної реінтеграції до цивільного життя та професійного розвитку. Дякую Мінекономіки за такий важливий і потрібний проєкт”, — зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Відповідно до Порядку, учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть проходити як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку, або підвищити кваліфікацію.

Крім того, особам, які навчатимуться не за місцем проживання, а також особам, які супроводжуватимуть особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, передбачено компенсацію витрат на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку, а також надання місця проживання на період навчання.

Фінансування професійного навчання та пов’язаних із ним витрат під час реалізації експериментального проєкту буде здійснюватися за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Нагадаємо, 17 травня відбулася нарада щодо допомоги у працевлаштуванні особам, звільненим з військової служби. На професійну адаптацію ветеранів та членів їх сімей Житомирщини з Державного бюджету України на 2023 рік передбачено 1,5 млн грн. За рахунок даних коштів планується охопити послугою понад 140 осіб. Загалом у Житомирській області обліковується понад 20 тисяч осіб, які мають статус учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни та були учасниками російсько-української війни.

Як повідомляв Житомир.info, 16 грудня 2022 року Мінветеранів інформувало про плани створення Центрів ветеранського розвитку в кожному регіоні України: пілотний проєкт вже реалізовувався у Вінниці, на черзі були Житомир та Львів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ветеран навчання пілотний проєкт ПТУ освіта  
Матеріали по темі