Влада

Підприємці Житомирської області протягом пів року мають внести відомості про свої об’єкти до реєстру викидів

9 October 2023, 10:25

З 8 жовтня набрав чинності Закон “Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів”. Підприємства-забруднювачі матимуть 6 місяців, щоб внести дані про свої об’єкти до РВПЗ.

Про це 9 жовтня повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

«В Україні стартує реєстрація установок у Національному реєстрі викидів та перенесення забруднювачів. Як онлайн швидко та без зайвих витрат зареєструвати установки, розповіли представникам бізнесу у Міндовкіллі. Відомство вже створило відповідний сервіс на загальнонаціональній платформі ЕкоСистема https://eco.gov.ua/», - йдеться у повідомленні.

Восьмого жовтня набрав чинності Закон “Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів”. Це означає, що підприємства-забруднювачі матимуть 6 місяців, щоб внести дані про свої об’єкти до РВПЗ.

Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів створюється за аналогією з європейським. Єдина відмінність – більш зручна та проста онлайн процедура.

Водночас за словами Міністра Руслана Стрільця, вже за два роки український реєстр планують інтегрувати з Європейським. Відтак Україна зможе обмінюватися актуальними, верифікованими даними з компетентним органам ЄС та синхронізувати власну політику довкілля. Для реалізації цієї цілі наразі тривають консультації з представниками європейського РВПЗ для поєднання компонентів обох систем.

Першим етапом у формуванні національного реєстру стане реєстрація суб’єктів господарювання. Вона здійснюватиметься у форматі peopleless – без участі чиновника. Здійснити реєстраційні дії зможе особисто керівник підприємства або довірена особа. Для цього в рамках сервісу створено можливість “шерингу прав”. Далі дотримуючись підказок суб’єкти вноситимуть всі необхідні дані про свої установки.

На другому етапі формування РВПЗ – підприємства подаватимуть звітність.

Варто відзначити, що відомості з Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів будуть відкритими. Тож громадськість матиме вільний доступ до інформації про кожне підприємство, діяльність якого впливає на довкілля. Таким чином Україна виконає важливу частину своїх міжнародних зобов’язань – за Оргуською конвенцією та за Протоколом про реєстри викидів та перенесення забруднювачів.

Нагадаємо, 11 травня на «гарячу лінію» Державної екологічної інспекції Поліського округу надійшло повідомлення про те, що у м. Малин із труби одного з підприємств відбувається скид нечистот, які далі потрапляють у річку Ірша. Прокуратура розпочала кримінальне провадження.

Як повідомляв Житомир.info, 5 жовтня 2022 року пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу повідомила про те, що підприємство, яке спеціалізується по забою та переробці птиці і здійснювало викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного дозволу, має сплатити збитки на суму 1,7 млн гривень.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: екологія забруднення підприємство підприємець реєстр викид повітря вода атмосфера 
Матеріали по темі