У КП «Житомирводоканал» розповіли, як здати воду на аналіз, куди та скільки це коштує.
Про це комунальне підприємство повідомляє 27 листопада.
«Як здати воду на аналіз у Житомирводоканал та скільки це коштує? Здоров’я людини значною мірою залежить від якості води, яку вона споживає. Але навіть, на перший погляд, чиста та прозора вода, наприклад, із джерела чи свердловини може приховувати в собі небезпеку. Житомиряни часто звертаються до нашої контрольно-вимірювальної лабораторії із проханням перевірити воду з їхніх криниць/свердловин. Надаємо інструкцію, як це зробити правильно і скільки коштує аналіз», - йдеться в повідомленні.
Фізико-хімічний аналіз води:
- 1,5 л води відбираємо у будь-який чистий скляний або пластиковий посуд/пляшку (ідеальний варіант — з-під мінеральної води)
- посуд/пляшку ретельно миємо водою (без мийних засобів)
- наповнюємо пляшку водою впритул до корка
- пробу води відбираємо в той день, коли плануємо везти на аналіз.
Мікробіологічний аналіз:
- проби води відбираються лише в стерильний посуд та за спеціальним алгоритмом. Якщо ви хочете такий аналіз, наші фахівці нададуть стерильний посуд і проінструктують, як правильно відібрати пробу.
Скільки коштує аналіз?
Фахівці нашої лабораторії можуть перевірити вашу воду на понад 40 показників. Кожне окреме дослідження має свою ціну. Але вкрай рідко є потреба аж у такому розширеному аналізі. Воду зі свердловин найчастіше перевіряють на 7 основних показників (це ті показники, перевищення за якими фіксуються для більшості свердловин області):
- жорсткість: 39,33 грн
- нітрати: 79,97 грн
- залізо: 152,72 грн
- важкі метали: 758,91 грн
- каламутність: 19,98 грн
- кольоровість: 24,23 грн
- pH: 80,44 грн
Воду з криниць найчастіше перевіряють на 9 основних показників:
- жорсткість: 39,33 грн
- нітрати: 79,97 грн
- амоній: 104,33 грн
- окислюваність перманганатна: 135,53 грн.
- загальні коліформи: 768,27 грн
- загальне мікробне число: 159,05
- каламутність: 19,98 грн
- кольоровість: 24,23 грн
- pH: 80,44 грн.
Окрім того, оскільки наша область розташована на гранітному щиті, у воді зі свердловин часто фіксується перевищення радіологічних показників. У нашій лабораторії можна також замовити аналіз води на визначення сумарної альфа- і бета- активності.
Вода на дослідження приймається з понеділка по п’ятницю в управлінні КП «Житомирводоканал».
Замовлення послуги передбачає укладання договору, тому при здачі води на аналіз замовник повинен мати при собі паспорт та ідентифікаційний код. Наш загальний відділ укладає договір та виписує рахунок на надання відповідної послуги. Після його оплати аналіз проводиться протягом двох діб. Абонентові видають на руки або надсилають на електронну пошту акт виконаних робіт та протокол з підписом та печаткою. За необхідності в лабораторії роз’яснять результат по кожному пункту: де які відхилення від норми та що вони означають.
За додатковою інформацією звертайтесь: 0 800 752 553.
Нагадаємо, 15 листопада в ДУ «Житомирський ОЦКПХ МОЗ» повідомили про те, що в обласному центрі відібрали проби питної води з громадських колодязів, каптажів та водопровідних колонок. У 20 пробах вода не відповідає вимогам. З деяких колодязів воду рекомендується вживати після кип’ятіння не менше 10 хвилин, а з двох взагалі не вживати, особливо дітям до 3-х років.
Як повідомляв Житомир.info, 9 листопада 2023 року у Коростишеві адміністрація міського комунального підприємства «Водоканал» поінформувала жителів про те, що з 1 грудня 2023 року вода по місту буде подаватися згідно з графіком, який згодом оприлюднять.