З державного бюджету для освіти й науки на 2024 рік виділили 171,2 млрд грн, з них на середню освіту закладено 111,8 млрд грн – на 21% більше, ніж у бюджеті-2023.
Про це 28 листопада повідомляє Міністерство освіти і науки, публікуючи відповідну інфографіку.
«В умовах війни продовжуємо інвестувати в освіту, бо це є ключ до якісної трансформації держави, разом з економічним зростанням та посиленням людського капіталу. Закладаємо кошти на облаштування укриттів, закупівлю автобусів, модернізацію харчоблоків і, звісно, на продовження реформи НУШ – облаштування класів, навчання вчителів та друк підручників», - наголосив міністр освіти Оксен Лісовий.
Зауважимо, що з виділених на середню освіту коштів 92% (103,1 млрд грн) – це освітня субвенція, яка йде на зарплати педагогічних працівників, збільшення у порівнянні з 2023 роком становить 15,6 млрд грн. МОН зазначає, що збільшення фінансування дозволить підвищити у 2024 році зарплати педпрацівникам на 10,4% з 1 січня і ще на 12,6% з 1 квітня (за тарифною сіткою).
Нагадаємо, на сесії Житомирської міської ради 30 серпня цього року депутатка Людмила Зубко озвучила інформацію про масові звільнення у двох ліцеях та маленькі зарплати педагогів. 7 вересня в міській раді повідомили, що середня зарплата педагогічних працівників закладів освіти Житомирської міської громади становить 11 тис. грн.
Як повідомляв Житомир.info, Житомирській міській територіальній громаді на 2023 рік виділили з державного бюджету 520 млн 790,3 тис. грн освітньої субвенції. На сесії міської ради 21 квітня 2023 року депутати проголосували за звернення до міністра освіти і науки Оксена Лісового щодо погашення недостатності по освітній субвенції.