Станом на 29 вересня 2023 року у Житомирській територіальній громаді зареєстровано 13975 внутрішньо переміщених осіб, з них 8045 жінок, 5930 чоловіків.
Про це йдеться у програмі соціально-економічного і культурного розвитку Житомирської міської територіальної громади на 2024 рік, яку затвердили на сесії міськради 21 грудня.
«Із загальної кількості внутрішньо переміщених осіб працездатні особи становили 57,0%, діти – 26,0%, пенсіонери – 12,0%, особи з інвалідністю – 5,0%. Станом на 04.10.2023 року на обліку для поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті міської ради перебувало 296 сімей та одиноких громадян з числа внутрішньо переміщених осіб. У 2023 році із фонду житла для тимчасового проживання громадян надано у користування житлові приміщення 11 сім’ям та одиноким громадянам (28 осіб) із числа внутрішньо переміщених осіб, із фонду житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб – 2 сім’ям, кількість членів яких налічує 8 осіб», - йдеться у програмі.
В рамках державної програми «Прихисток» 243 жителі громади, які надали житло для внутрішньо переміщених осіб, отримують за нього компенсацію.
Станом на 30 вересня 2023 року щомісячну адресну соціальну матеріальну допомогу коштом місцевого бюджету на найм (оренду) житла у зв’язку з руйнацією житлових будинків/приміщень, що стали непридатними для проживання з причини ракетно-бомбових ударів, отримували 923 особи.
Нагадаємо, 40 модульних будинків для ВПО, які представники Червоного Хреста Італії обіцяли встановити у селі Вереси до зими 2023 року, тепер планують розмістити протягом першого кварталу 2024 року. Про це 20 грудня під час засідання виконкому повідомила директорка департаменту економічного розвитку міської ради Вікторія Сичова.
Кабінет міністрів прийняв проєкт постанови, який з 1 вересня запроваджує цифровізацію процесів, пов’язаних з виплатою компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб у межах програми «Прихисток»
Як повідомляв Житомир.info, станом на 1 вересня 2023 року у Житомирській області знайшли прихисток більш як 63 тисяч осіб з-поміж ВПО, найбільше – з Донецької області. Більшість внутрішньо переміщених осіб оселилося у Житомирському районі — 29 896.
11 березня 2022 року Уряд ухвалив постанову щодо відшкодування комунальних витрат бюджетам громад, які безплатно прийматимуть переселенців. 20 березня пресслужба Міністерства розвитку громад та територій інформувала про те, що власники житла, які безплатно прихистили внутрішньо переміщених осіб отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.