ДБР затримало топменеджмент концерну, який донині продовжував забезпечувати російський військово-промисловий комплекс (ВПК) системами загородження.
Про це 17 січня повідомляє Державне бюро розслідувань.
«Державне бюро розслідувань під час повномасштабної російської агресії продовжує приділяти велику увагу виявленню та блокуванню впливу країни-окупанта на українську економіку, спроб руйнації української держави, а також колаборантів, які допомагають ворогу. На жаль, досі залишаються підприємці, які не гребують співпрацею з ворогом та допомагають російській армії знищувати свою країну. За останні пів року ДБР спільно з СБУ викрило та припинило діяльність вже другого концерну, який продовжував забезпечувати російський ВПК навіть після вторгнення», - йдеться в повідомленні.
Встановлено, що група компаній з Житомирщини постачала підприємствам оборонно-промислового комплексу рф системами загородження, які використовуються в агресивній війні проти України.
До початку війни концерн належав підприємцю, який за декілька днів до початку війни виїхав з України, а після вторгнення переоформив власність на підконтрольних осіб, які продовжували працювати з рф.
«Нові власники» концерну налагодили постачання через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки. Саме ці компанії відправляли «замовлення» українському виробнику нібито для потреб третьої сторони. Тільки протягом 2022 року фігуранти поставили до росії декілька партій відповідної продукції на понад 1,5 млн доларів США», - інформують у ДБР.
Працівники ДБР спільно з СБУ наприкінці грудня 2023 року провели обшуки у приміщеннях концерну та місцях проживання його топменеджерів, слідчі ДБР вилучили речі й документи, які свідчать про провадження операційної діяльності підприємств концерну на території України та росії.
Наразі затримано двох топменеджерів концерну, яким було оголошено про підозру в учиненні умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору, вчинених організованої групою за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Щонайменше ще троє учасників групи, у тому числі її організатор, перебувають за межами України. Зазначеним особам буде повідомлено про підозру заочно.
Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі до 12 років позбавлення волі.
Вирішується питання щодо арешту майна підприємств та передача їх в АРМА.
Процесуальне керівництво здійснює Офіс генерального прокурора України.
Нагадаємо, у жовтні 2023 року СБУ і ДБР затримали на Київщині гендиректора ливарного заводу, який перерахував бойовикам «днр» понад 15 млн грн. Частина комерційних структур була розташована у Житомирській області.
Як повідомляв Житомир.info, 2 травня 2023 року пресслужба Державного бюро розслідувань повідомила про те, що у Житомирі та Вінниці викрили підприємців, які купували продукцію в «днр», поповнивши «бюджет» бойовиків на 50 млн грн.