Бізнесмену Сергію Тищенку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з заставою 363 млн грн, він фігурує у справі Сергія Пашинського щодо привласнення майже десять років тому заарештованих «нафтопродуктів Курченка».
Про це ввечері 13 лютого 2024 року повідомив сайт ЛІГА.net.
«Вищий антикорупційний суд заарештував бізнесмена Сергія Тищенка. Він разом із колишнім нардепом Сергієм Пашинським підозрюється у привласненні у 2014-2015 роках заарештованих «нафтопродуктів Курченка». Рішення оголосила суддя Лариса Задорожна ввечері 13 лютого. Запобіжний захід для Тищенка – тримання під вартою до 11 квітня з альтернативою у вигляді застави 363,36 млн грн. Тищенку і Пашинському інкримінують привласнення понад 97 000 тонн нафтопродуктів групи СЄПЕК Сергія Курченка, які заарештували після Революції гідності на Одеському НПЗ, Одеській нафтоперевалці та нафтобазі в Василькові», - пише видання.
За версією НАБУ, Тищенко і Пашинський домоглися передання нафтопродуктів державному підприємству «Укртранснафтопродукт», яке де-факто існувало лише на папері. У підприємства було всього дві нафтобази в Кременчуці й Лубнах, а весь трудовий колектив, по суті, складався з охоронців цих нафтобаз, зарплати яким платили, продаючи брухт. Потім «Укртранснафтопродукт» продав нафтопродукти за заниженими цінами компанії «УкрОйлПродукт», але навіть ці гроші були виведені на інші підконтрольні Тищенку підприємства. Трансакції здійснювалися у «Фортуна-Банку», яким Тищенко володів через свою матір. Після його банкрутства 160 млн грн «Укртранснафтопродукту»потрапили до сьомої черги задоволення вимог кредиторів і не були повернені.
«Це не історія про те, що хтось допустив якісь порушення при націоналізації нафтопродуктів Курченка. Це історія про те, що націоналізовані нафтопродукти мали б, відповідно до рішення суду, бути повернуті на користь держави. Замість цього вони були передані ТОВ «УкрОйлПродукт», яке належало Тищенку, а навіть та частина грошей, які були за них сплачені, також була виведена на інші ТОВки, якими володів Тищенко», – сказав прокурор.
Сергій Тищенко – бенефіціар групи компаній «Фактор». Його найвідоміший актив – кондитерська фабрика «Житомирські ласощі» (номінальна власниця – матір Тищенка, а сам бізнесмен – голова наглядової ради).
«Тищенко керує «Житомирськими ласощами», починаючи від відвантаження до Іраку і закінчуючи буквально текстурою цукерок. Те, що він безпосередньо здійснює керівництво цією компанією, сумнівів не викликає», – сказав під час засідання суду прокурор САП. У слідства є матеріали негласних слідчих (розшукових) дій, які підтверджують цю інформацію.
Довідка: Кримінальне провадження щодо заволодіння нафтопродуктами Курченка почалося ще у 2015 році за заявою народного депутата Єгора Соболєва. НАБУ стверджує, що чотири роки розслідування гальмувалося. У 2019 році справу передали до НАБУ, але без частини матеріалів. Протягом 2021-2023 років детективам вдалося відновити частину з них, паралельно проводилися необхідні експертизи. Підозри виписали тільки у лютому 2024 року.
Нагадаємо, в червні 2019 року фабрика «Житомирські ласощі» відзначала 75-річний ювілей. АТ «Державний експортно-імпортний банк України» з грудня 2021 року намагався продати право вимоги за кредитним договором, укладеним від 20.12.2013, забезпеченням за цим договором виступають промислові будівлі і споруди та земельні ділянки, які наразі фактично належать ЗАТ «Житомирські ласощі»: початкова ціна становила 1 млрд 212 млн 166 тис. 90,69 грн, торги оголошували двічі, але вони не відбулися.
Як повідомляв Житомир.info, 23 листопада 2015 року Тернопільський окружний адміністративний суд повернув Житомирську кондитерську фабрику у власність ЗАТ «Житомирські ласощі». Вранці 27 листопада ТДВ «ЖЛ» зробило офіційну заяву про організацію нардепом Сергієм Пашинським спробу рейдерського захоплення Житомирської кондитерської фабрики, співвласник «Житомирських ласощів» Юрій Лещинський цю інформацію спростував. 8 грудня 2015 року керівники ТДВ «ЖЛ» і ЗАТ «Житомирські ласощі» вперше зустрілися після конфлікту, який спалахнув на підприємстві наприкінці листопада, на засіданні обласної робочої групи з питань протидії протиправному захопленню підприємств.
Розслідування Bihus.Info про «Житомирські ласощі», оприлюднене в січні 2016 року, дивіться тут