Суспільство

МОН нагадало, що заклади освіти самостійно визначають дату завершення навчального року

16 February 2024, 09:55

Міністерство освіти і науки 15 лютого оприлюднило роз’яснення щодо закінчення 2023/2024 навчального року з огляду на повідомлення в медіа щодо закінчення навчального року й установлення дат канікул у школах.

Згідно з Указом Президента України від 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан. Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» під час дії воєнного стану тривалість навчального року встановлює Кабінет Міністрів України. Так, постановою від 28 липня 2023 р. № 782 він визначив, що 2023/2024 навчальний рік триває з 1 вересня 2023 до 28 червня 2024 року. Водночас це не суперечить призупиненій у дії частині 3 статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту», згідно з якою навчальний рік закінчується не пізніше 1 липня. Тобто, як і раніше, навчальний рік триває до кінця червня (29-30 червня цього річ – вихідні).

Згідно з цим законом структуру й тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначає педагогічна рада закладу освіти в межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження в навчальному плані й з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.

Тривалість канікул у закладах освіти протягом навчального року не може становити менш як 30 календарних днів.

«Для визначення дати завершення освітнього процесу та форм його організації в літній період педагогічні ради й керівники шкіл мають зважати й на те, наскільки навчання в умовах війни вплинуло на психічний стан та інтелектуальний розвиток учнів, чи є в них освітні втрати та які активності будуть найбільш дієвими для їхнього подолання. У червні школи можуть продовжити стандартний освітній процес, проводити додаткові заняття, консультації, екскурсії тощо. Отже, заклад освіти самостійно визначає тривалість навчального року (тобто дату завершення занять), спираючись на встановлені урядом дати його закінчення. Також школа визначає дати канікул, необхідність і день проведення свята останнього дзвоника тощо», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, минулого року департамент освіти Житомирської міської ради інформував, що в обласному центрі навчальний рік 2023/2024 триватиме до 6 червня.

Як повідомляв Житомир.info, навчальний рік 2022/2023 у Житомирській міській громаді планували завершити 9 червня. Постановою Кабміну була установлена тривалість 2022/23 навчального року з 1 вересня 2022 р. по 30 червня 2023 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОН навчальний рік останній дзвоник навчання освіта  
Матеріали по темі