Влада

Прокуратура через суд хоче повернути громаді землі у прибережній зоні поблизу сіл Тригір’я та Буки Житомирського району

1 March 2024, 17:23

Житомирська окружна прокуратура заявила до суду позови про повернення Тетерівській об’єднаній територіальній громаді шести земельних ділянок площею 1,16 га, незаконно набутих у приватну власність підприємцями та місцевими жителями.

Про це 1 березня 2024 року повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Усі ділянки розташовані у прибережній захисній смузі р. Тетерів, поблизу сіл Тригір’я та Буки Житомирського району. Право приватної власності земельних ділянок шестеро громадян набули у різний період, протягом 2008-2009 років. Попередньо, володільці мали б використовувати наділи для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель, ведення особистого селянського господарства тощо. Але невдовзі землю декілька разів перепродано іншим особам. Фактично п’ять ділянок опинилися у приватній власності двох підприємців. Однак прокурори встановили, що усі ділянки, розташовані у прибережній зоні, громадяни отримали незаконно. Зокрема, землі такої категорії, відповідно до земельного та водного законодавства, відносяться до водного фонду і не можуть перебувати у приватній власності. Отже, сільська рада свого часу прийняла протиправні рішення щодо виділення таких ділянок. Крім цього, прокурори встановили, що стосовно виділення землі трьом громадянам взагалі відсутнє будь-яке рішення органу місцевого самоврядування», - йдеться у повідомленні.

Окружна прокуратура, з метою захисту інтересів держави та територіальної громади, звернулася до Житомирського районного суду про повернення землі вартістю понад 6 млн грн до комунальної власності Тетерівської ОТГ.

Як повідомляв Житомир.info, в січні 2024 року Держаудитслужба інформувала про результати перевірки, які виявили незаконну забудову та комерційну діяльність у прибережній смузі річки Уж в Коростені.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура земля земельна ділянка суд Тетерівська громада Тригір’я Буки 
Матеріали по темі