Продаж неіснуючих авто військовослужбовцям ЗСУ – злочинне угруповання підозрюють у шахрайстві на понад 365 тис. грн. За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури трьом учасникам злочинного угруповання повідомлено про зміну раніше оголошеної підозри. Наразі їм інкримінують заволодіння чужим майном (шахрайство), вчиненому повторно, у великих розмірах, що завдало значної шкоди потерпілим (ч. ч. 3, 4, 5 ст. 190 КК України).
Про це 22 березня повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.
«Слідство встановило, що злочинне угруповання організувала раніше судима жителька Київської області, залучивши двох знайомих, серед яких – мешканець Житомирщини. Підозрювані встановлювали контакти з військовослужбовцями, які потребували авто для використання на фронті та обіцяли доставити транспорт з-за кордону. При цьому називали значно дешевшу вартість, та ще й за умови часткової передоплати», - йдеться в повідомленні.
Зокрема, військовослужбовцю з Житомира ділки пообіцяли пригнати автівку за 8 тис. доларів США. Проте, як тільки захисник сплатив їм 5 тис. доларів США авансу, відразу припинили з ним зв’язок, так і не поставивши автівку.
«За аналогічною схемою вчинили шахрайство й щодо іншого потерпілого, якому також пообіцяли іномарку з-за кордону. Щоправда, за умови сплати повної вартості на суму 5 тис. доларів США. Чоловік гроші сплатив, але «бюджетний» автомобіль так і не дочекався», - повідомляють у прокуратурі.
Крім цього, ділки вирішили підзаробити ще й на ухилянтові.
Військовозобов’язаному житомирянину пообіцяли організувати у військовому квитку відмітку про непридатність до служби у ЗСУ, що дало б можливість йому безперешкодно перетнути кордон та уникнути мобілізації. Однак у жовтні 2023 року, під час отримання від клієнта 4 тис. доларів США, зловмисників викрили. У цілому на шахрайському бізнесі злочинне угруповання збагатилося на понад 365 тис. грн.
Під час обшуків вилучено банківські картки, чорнові записи, розписки. З метою подальшої конфіскації накладено арешт на два автомобілі підозрюваних. Усім трьом фігурантам обрано запобіжні заходи.
Шахрайство викрито Житомирською обласною прокуратурою спільно з ГУНП в області, за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в області ДСР НПУ.
Відділ комунікації поліції Житомирської області 22 березня повідомив, що підшукала двох спільників серед житомирян 44-річна жителька Васильківського району Київщини. Разом вони реалізовували шахрайську схему, що спеціалізувалася на псевдопродажу позашляховиків з Європи, а одному з військовозобов’язаних запропонували «допомогу» в уникненні мобілізації.
«Організаторка залучила до шахрайських схем 52-річного чоловіка та 38-річну жінку, яку вона представляла донькою. Містянин, відповідно до відведеної йому ролі, підшукував потенційних покупців автівок, також він знайомив клієнтів з «автодилеркою». Чоловік всіляко переконував майбутніх покупців у бездоганній репутації та компетентності своєї «керівниці». «Донька» підбирала авто, зустрічалася з клієнтами, переконувала сплатити «перші внески» й отримувала від них кошти. Передоплата за купівлю автівки стартувала від 4 тисяч доларів. А один з покупців вніс завдаток за позашляховик, призначений для ЗСУ, у розмірі 5 тисяч доларів. Однак жоден так і не отримав ні автомобіль, ні коштів. Поліцейські встановили причетність членів організованої групи щонайменше до чотирьох епізодів шахрайств», - повідомили у поліції.
Нагадаємо, у жовтні 2023 року у Житомирі викрили шахрайські схеми незаконного переправлення через кордон «ухилянтів» та продажу для ЗСУ неіснуючих авто.