Економіка

В Україні за 1,5 роки видали понад 7600 кредитів за програмою єОселя, у Житомирській області – 153

22 March 2024, 15:03

Програма єОселя працює вже майже 1,5 роки і за цей час зафіксовано близько 600 тисяч заявок на пільгову іпотеку. Проте кредит отримує лише 1% від поданих заяв. За даними Укрфінжитло, 44% усіх виданих кредитів за програмою припадає на Ощадбанк. А майже половина кредитів видана у Києві та Київській області.

У Житомирській області надали 153 кредити за програмою єОселя.

Про це 22 березня повідомляє Opendatabot у матеріалі «Лише 1% заявок на єОселю отримали пільгові кредити. Майже половина кредитів видана у Києві та Київській області».

«576 303 заявки було подано українцями на пільгове кредитування житла за півтора роки роботи програми єОселя. Лише по 1% від поданих заявок отримали кредити. 7 605 кредитів на суму понад 11,6 млрд грн було видано станом на кінець лютого 2024 року», - йдеться у матеріалі.

Наразі лише 1 заявка із 76 поданих отримує кредитування житла за програмою єОселя.

Загалом за програмою єОселя працює 7 банків. П’ять з яких державні — Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, Сенс банк та два з приватним капіталом — Глобус та Скай банк.

Найчастіше пільгові кредити на житло видають у Ощадбанку — 44% або майже кожен другий виданий кредит.

97% від усіх виданих кредитів припадає на 3 банки: Ощадбанк (44%), Приватбанк (30%) та Укргазбанк (23%).

Фото: Opendatabot

Середня сума кредиту за програмою єОселя складає 1,5 млн грн. А більшість кредитів — майже половину або 45% — видають у Києві та Київській області.

Фото: Opendatabot

Зазначимо, що у Житомирській області відповідно до аналітики Opendatabot, видані 153 кредити за програмою єОселя.

Нагадаємо, 18 березня ми розповідали як у Житомирі працюють програми єОселя та єВідновлення, чи вистачає житла і як змінилися ціни.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 15 березня 2024 року в Житомирській області власникам 99 осель за програмою єВідновлення вже сформовані житлові сертифікати для придбання житла у забудовника чи на вторинному ринку на загальну суму 108,3 млн грн та 1 грошову компенсацію для відбудови приватного житлового будинку на власній земельній ділянці на суму 1,2 млн грн..

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: єОселя кредит житло іпотека  
Матеріали по темі