Події

Поблизу Житомира екологи виявили несанкціоновані сміттєзвалища, для вжиття заходів звернулися до ОВА

26 March 2024, 14:47

Поблизу с. Вереси фахівці екоінспекції виявили несанкціоновані сміттєзвалища.

Про це 26 березня повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.

«Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції Поліського округу в ході обстеження території Житомирського району в напрямку с. Вереси виявлено несанкціоновані звалища відходів. Утворення несанкціонованих звалищ відходів зумовлене неналежною організацією управління відходами та роздільного збирання побутових відходів, неналежним проведенням роз’яснювальної та просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами, тощо. Статтею 25 Закону України «Про управління відходами» визначено, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері управління відходами належить у тому числі: облік несанкціонованих сміттєзвалищ та відходів, власник яких не встановлений, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ та надання інформації, проведення роз'яснювальної та просвітницької роботи з населенням щодо управління відходами тощо. Водночас, виявлення та облік відходів, власник яких не встановлений, здійснюється у відповідності до вимог статті 12 Закону України «Про управління відходами». Згідно вказаної норми, збирання, перевезення та/або оброблення відходів, власник яких не встановлений організовують: якщо відходи виявлені за межами населених пунктів - місцеві державні адміністрації;у межах населених пунктів - органи місцевого самоврядування», - йдеться у повідомленні.

В зазначеному випадку - село Вереси знаходиться в складі Житомирської ОТГ. Проте несанкціоновані сміттєзвалища виявлені за межами населеного пункту.

Враховуючи вищевикладене, Державна екологічна інспекція Поліського округу скерувала на адресу Житомирської обласної військової адміністрації листа, у якому зауважує на необхідності прийняття рішень та вжиття заходів передбачених вимогами статті 12 Закону України «Про управління відходами».

Про результати розгляду та вжиті заходи щодо ліквідації зазначених сміттєзвалищ Державна екологічна інспекція Поліського округу має бути проінформована з наданням підтверджуючих документів та фото у встановлені законодавством терміни.

Нагадаємо, з 6 по 19 березня фахівці екоінспекції провели перевірку КП «Автотранспортне підприємство 0628» Житомирської міської ради: виявили відхилення та порушення.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці лютого 2024 року у районі Богунії в Житомирі екологи виявили чергові стихійні сміттєзвалища.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: екоінспекція сміття сміттєзвалище Вереси ОВА 
Матеріали по темі