Місто

У Житомирі для пенсіонерів знову почала діяти програма безоплатної стерилізації безпородних тварин

27 March 2024, 16:01

У Житомирі для пенсіонерів вже третій рік поспіль діє програма безоплатної стерилізації безпородних тварин. Звернутись до комунального підприємства «Центр захисту тварин» можуть житомиряни та мешканці села Вереси. Директорка центру пояснює, що має бути попередній запис та зібрані відповідні документи.

«Ще у 2022 році ми запровадили такі заходи на певну кількість тварин, а саме стерилізація домашніх безпородних тварин, власниками яких є пенсіонери. Для того, щоб власник тварини міг звернутись до нас, важливо, щоб ця людина була пенсіонером за віком, мала житомирську прописку, і має вона право тоді стерилізувати своїх, не більше двох, домашніх безпородних тварин. Відповідно, за попереднім записом і бажано також підготувати ці документи заздалегідь»,- розповідає директорка КП «Центр захисту тварин» Олександра Мельник.

Цього року з міського бюджету було виділено 50 тис. гривень на цю програму.

«За кошти міського бюджету, наприклад, минулого року саме по цьому заходу ми стерилізували 100 таких тварин. В цьому році плануємо приблизно таку ж кількість тварин. Залежить від виду тварини відповідної статі»,- каже директорка КП «Центр захисту тварин» Олександра Мельник.

Як розповідає директорка комунального підприємства, найчастіше безпритульних тварин забирають до себе на прихисток люди пенсійного віку, і тому ця програма є вагомою допомогою.

«Як показує практика, особливо вже під час воєнного стану, немала кількість людей тварин позбувається, але і ті є, які їх можуть прихистити. В основному, дійсно, це люди пенсійного віку, які вже і так мають своїх тварин. Звісно, що додатково виділяти кошти на такі процедури буває досить складно. Тому ініціатива дуже хороша. Як мінімум, ми допомагаємо людям, які прихистили цих тварин. І, як максимум, також зменшуємо потенційну кількість нових вуличних тварин»,- каже директорка КП «Центр захисту тварин» Олександра Мельник.

Пенсіонери, які хочуть безоплатно стерилізувати своїх безпородних домашніх улюбленців, мають звернутися до КП «Центр захисту тварин». Адреса: вул. Параджанова, 87 або за номером телефону 067 558 7768.

Нагадаємо, 6 липня директорка КП «Центр захисту тварин» Олександра Мельник розповідала журналістам про те, що для 24 собак, що були врятовані з Бородянки, шукають родини.

Як повідомляв Житомир.info, 1 березня 2023 року пресслужба Житомирської міської ради повідомила, що почала діяти програма з безкоштовної стерилізації безпородних тварин, господарями яких є пенсіонери.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тварина собака пес стерилізація пенсіонер Центр захисту тварин Мельник 
Матеріали по темі