Здоров'я

Допомога для ветеранів, родин загиблих та ВПО – у Житомирський області відкриють центри психосоціальної підтримки

24 April 2024, 12:27

Мінветеранів за підтримки Польщі планує відкрити центри психосоціальної підтримки у Житомирській області.

Про це 23 квітня повідомляє пресслужба Міністерства у справах ветеранів.

Мінветеранів продовжує співробітництво з Посольством Республіки Польща в Україні та представниками Фонду міжнародної солідарності у напрямку психологічної реабілітації ветеранів.

«У Житомирській області планується відкриття центрів психосоціальної підтримки учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів родин загиблих Захисників і Захисниць України, а також внутрішньо переміщених осіб», - йдеться в повідомленні.

У рамках спільної роботи Мінветеранів та польських партнерів вже триває реалізація проєкту зі створення та супроводу 4 таких центрів в Рівненській області.

У рівненських громадах фахівці центрів у Дубно, Здолбунові, Вараші та Сарнах вже надали понад 3000 послуг кваліфікованої психологічної допомоги з відновлення психічного здоров’я, соціальної і професійної адаптації.

«Проєкт показав свою ефективність, тож його заплановано масштабувати й на Житомирську область», - зазначають у Мінветеранів.

Під час зустрічі заступник Міністра у справах ветеранів з питань європейської інтеграції Оксана Сивак підкреслила важливість швидких рішень і результатів задля реалізації ефективної психологічної допомоги на місцях.

«Вдячна за підтримку нашим партнерам, співробітництво вже принесло вагомі результати. Для якісної психологічної підтримки ветеранів має бути не тільки єдиний стандарт навчання для психологів, але й мережа центрів з навченими за цим єдиним стандартом фахівцями в громадах по всій території України, тож підтримка та досвід міжнародних партнерів є допоміжними у розв'язанні таких питань», - зазначила Оксана Сивак.

Своєю чергою, представник економічного відділу Посольства Республіки Польща в Україні Павел Коханович повідомив про беззаперечну підтримку проєкту та підкреслив важливість створення подібних Центрів наближених до кожного ветерана: «Ми постійно розмовляємо з партнерами, шукаємо дієві варіанти співпраці задля комфортного повернення ветеранів до цивільного життя».

Також на зустрічі обговорили підтримку з боку польської сторони в підготовці до конференції Ukraine Recovery Conference 2024, на якій Мінветеранів спільно з Мінреінтеграції та Мінсоцполітики представлятимуть свої проєкти в панелі Human Capital.

Нагадаємо, у січні в Овручі на Житомирщині запустили мобільний реабілітаційний модуль для постраждалих від війни. Містяни, які постраждали внаслідок повномасштабної війни можуть тут отримати психосоціальну допомогу та пройти фізичну реабілітацію.

Як повідомляв Житомир.info, 11 грудня 2023 року журналісти Житомир.info розповідали, куди звертатися військовим, якщо їм потрібні засоби допоміжної реабілітації.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінветеранів ветеран ВПО Польща центр психосоціальна підтримка реабілітація Сивак  
Матеріали по темі