Економіка

У Житомирській області лише 6 закладів освіти співпрацюють зі службою зайнятості для організації навчання за ваучерами

8 May 2024, 09:46

Наразі у Житомирській області лише 6 з 14 закладів освіти, які мають ліцензії на перепідготовку за робітничими професіями та на підвищення кваліфікації, здійснюють навчання за ваучерами. Служба зайнятості закликає заклади профтехосвіти до активнішої співпраці.

Про це 7 травня повідомила пресслужба Житомирського обласного центру зайнятості.

«У Житомирській області всього 14 закладів освіти, які мають ліцензії на перепідготовку за робітничими професіями та на підвищення кваліфікації. Однак поки лише шість із них здійснюють навчання за ваучерами, які видає служба зайнятості. Це, передусім, житомирські заклади - центр профтехосвіти, центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення, центр сфери обслуговування, вище професійне технологічне училище, а також Малинський професійний ліцей та ТОВ «Технічний ліцей»», - йдеться у повідомленні.

Щоб розширити кількість учасників програми перенавчання дорослого населення на підставі ваучерів або ж збільшити його обсяги, керівництво обласного центру зайнятості запросило до спілкування представників закладів профтехосвіти області, які мають відповідні ліцензії та атестовані.

«Минулий рік показав, що люди активно користуються ваучерами для здобуття іншої професії або перенавчання. Підрозділи служби зайнятості на Житомирщині видали торік 631 ваучер на загальну суму 10,4 млн грн. У цьому ж році сума для організації навчання за ваучерами збільшена майже до 12 млн грн. На сьогодні видано поки 267 таких документів, зокрема 185 – для перепідготовки або підвищення кваліфікації за 10-ма робітничими професіями. Але можливості освітньої мережі в області дозволяють здійснювати навчання майже за 30-ма актуальними професіями, які є в переліку для навчання за ваучерами. Тож сьогодні ми хочемо з вами порадитись і знайти резерви для збільшення числа цьогорічних студентів з числа дорослого населення, які зможуть скористатися ваучерами для оплати свого навчання» - пояснила мету зібрання директорка Галина Корінна.

Директорка навчально-методичного кабінету профтехосвіти у Житомирській області Валентина Васильчук нагадала присутнім, що змінами до Закону України «Про профтехосвіту» щодо окремих аспектів підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану та відновлення економіки визначено, що під час перепідготовки і підвищення кваліфікації вимоги до стажу роботи не застосовуються. У зв’язку з цим, кількість претендентів на таке навчання збільшується.

Переваги перепідготовки за ваучерами для закладів освіти роз’яснила під час зустрічі координаторка програм профнавчання в обласній службі зайнятості Алла Загацька:

«Ця програма – це значна фінансова підтримка. Максимальна вартість ваучера на сьогодні – 30280 грн. Приблизно в таку ж суму обходиться підготовка водія автотранспортних засобів у ЦПТО Державної служби зайнятості. Якщо ж заклад упродовж року зможе організувати навчання за ваучерами цілої групи, матиме відчутну вигоду. Головне – знайти людей, яким потрібна перепідготовка і запропонувати свої послуги».

Галина Корінна звернула увагу, що цього року умови вступу до закладів вищої освіти ускладнились у зв’язку з обов’язковим тестуванням, через що кількість вступників за ваучерами передбачено зменшиться. Зважаючи на це, потрібно активізувати навчання за робітничими професіями.

Детальніше про ваучер можна дізнатися на сайті Державної служби зайнятості.

Маєте запитання щодо діяльності служби зайнятості – телефонуйте на «гарячі» лінії 0-800-600-348, 044-244-94-77 і 063-214-41-75 або пишіть у телеграм-чат обласної служби зайнятості.

Нагадаємо, станом на 12 березня від початку року 149 жителів Житомирської області отримали в службі зайнятості ваучери, щоб сплатити за навчання в закладах освіти. Цей документ компенсує вартість навчання на суму до 30 280 грн. Якщо ж вартість навчання дорожча, то різницю може доплатити сама людина або її роботодавець. Серед отримувачів ваучерів - 129 жінок і 20 чоловіків.

Як повідомляв Житомир.info, з початку повномасштабного вторгнення, з 2022 року, Житомирська обласна служба зайнятості видала жителям області 802 ваучери для здобуття ними затребуваних професій і спеціальностей та підвищення власної конкурентності на ринку праці. Упродовж першого року воєнного стану, через недостатність фінансування, ваучером змогли скористатись лише двоє жителів області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ваучер навчання ЦЗ центр зайнятості робота працевлаштування служба зайнятості освіта професія 
Матеріали по темі