Економіка

Житомирська область увійшла до ТОП-5 регіонів із найбільшої кількістю грантоотримувачів за програмою «Власна справа»

15 May 2024, 12:44

За підсумками восьмої хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів в Україні визначили 71 переможця.

Про це 15 травня повідомила пресслужба Міністерства економіки України.

«Ще 71 переможець за підсумками восьмої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають 34 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу. Загалом від старту ветеранського компонента грантової програми «Власна справа» вже 623 ветерани та члени родин учасників бойових дій отримають гранти», - йдеться у повідомленні.

В їх бізнес держава інвестує загалом 280 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

«Визначений 71 переможець восьмої цього року хвилі ветеранського компонента програми «Власна справа». Держава інвестує в започаткування або масштабування їхнього бізнесу через гранти 34 млн грн. Загалом від старту цього напрямку програми вже 623 ветерани та другі з їхнього подружжя отримали позитивне рішення про надання гранту на загальну суму 280 млн грн. За підтримки держави вони зможуть розпочати власну справу, або розвивати діючі підприємства, інвестувавши грантові кошти в нове обладнання чи устаткування, щоб збільшити обсяги або асортимент продукції чи послуг, опановувати нові напрямки бізнесу. При цьому отримувачі грантів створять понад 1200 робочих місць, в тому числі й для своїх побратимів», - зазначила Тетяна Бережна.

Серед 71 переможця восьмої хвилі подачі заяв на гранти 41 учасник бойових дій та 30 членів родин ветеранів. 53 переможці отримали грант розміром до 500 тис. грн, 13 - до 250 тис. грн, 5 - до 1 млн грн.

Найбільше грантоотримувачів з Львівської, Київської, Житомирської, Вінницької, Рівненської областей та міста Києва. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі, - оптова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщування й організація харчування, сільське господарство, надання інших видів послуг.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн - для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
  • до 250 тис. грн та до 500 тис. грн - для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно.

При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

У пресслужбі Міністерства економіки України зазначають, що урядовий проєкт єРобота є однією зі складових політики “Зроблено в Україні” та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Нагадаємо, станом на кінець квітня на Житомирщині з початку року вже надано більш ніж 100 грантів за програмою «Власна справа».

Як повідомляв Житомир.info, станом на 19 березня 2024 року у Житомирській області на реалізацію урядових програм «Власна справа», «Грант для ветеранів», «Армія Відновлення» та ваучери на навчання використали понад 207 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: грант підприємець ФОП Власна справа статистика 
Матеріали по темі