В Україні затвердили оновлену освітню програму для уроків «Захисту України».
Про це 23 травня повідомила пресслужба НУШ з посиланням на Міністрество освіти і науки України.
«Міністерство освіти і науки затвердило оновлену освітню програму “Захисту України” для учнів 10-11 класів. Тепер, зокрема, під час вивчення дисципліни, не буде поділу школярів і школярок за статтю. Хлопці й дівчата проходитимуть курс разом, а поділ на групи відбуватиметься для відпрацювання практичних навичок», - йдеться у повідомленні.
Раніше міністр освіти і науки Оксен Лісовий розповів, що освітню програму для українських старшокласників і старшокласниць переписали. Зокрема, звідти прибрали все, що стосувалося радянського підходу.
«Ми також публікували докладний матеріал про те, як зміниться викладання “Захисту України” найближчим часом. Ознайомитися з ним можна за посиланням», - зазначають у пресслужбі НУШ.
З 1 вересня 2024 року навчання школярів і школярок 10-11 класів за цим напрямком відбуватимуться раз на місяць (упродовж усього дня) у тренінговому форматі в спеціальних міжшкільних центрах.
Простори будуть оснащені всім необхідним обладнанням, яке закуплять за кошти державної субвенції:
- стрілецькими тренажерами;
- навчальними дронами;
- аптечками;
- медичними манекенами тощо.
Зокрема, у програмі для 10 класу передбачені 6 модулів:
- «Основи національної безпеки й оборони»;
- «Основи планування та управління»;
- «Озброєння та військова техніка. Стрілецька підготовка»;
- «Основи дій, комунікації та взаємодій у бою»;
- «Орієнтування на місцевості та інженерна фортифікація»;
- «Домедична допомога в умовах бою».
В 11 класі учні та учениці також вивчатимуть 6 модулів:
- «Військові технології та їх розвиток»;
- «Стрілецька підготовка, основи для дій та взаємодії в бою»;
- «Інформаційна війна»;
- «Домедична допомога в умовах бою»;
- «Цивільне населення в кризових умовах»;
- «Планую майбутнє: моя роль в обороні України».
У МОН розповіли, що кожен модуль можуть викладати як учителі «Захисту України», так і запрошені фахівці й фахівчині з конкретної теми. Крім того, осередок може залучати до викладання профільні організації.
Нагадаємо, у березні журналісти розповідали про те, як житомирські школярі вчаться керувати БпЛА на уроках захисту України. А в одному з ліцеїв придбали інтерактивний тир, за допомогою якого учні вчаться влучно стріляти.
Як повідомляв Житомир.info, Міністерство освіти і науки 2 серпня 2023 року анонсувало оновлену практичну складову шкільної дисципліни «Захист України», яка спрямована на збільшення практики, актуальних знань, навичок та життєво необхідних умінь.