Міністерство освіти і науки України повідомляє, якщо під час проведення НМТ почнеться повітряна тривога, то інструктор зупинить роботу над тестом, а всі учасники та персонал пункту тестування перейдуть до укриття.
Про це 27 травня повідомляє пресслужба Житомирської обласної адміністрації з посиланням на Міністерство освіти і науки України.
«За цих обставин учасник має зберігати відповідь після кожного завдання, а час, який залишився до завершення НМТ, — буде зупинено. Після закінчення тривоги потрібно повернутися до аудиторій і продовжити виконання завдань тестування. Якщо буде достатньо часу, тобто тривога триватиме менше ніж 2 години 30 хвилин (сумарно для обох етапів тестування), учасники зможуть повернутися і продовжити виконання завдань НМТ», - йдеться в повідомленні.
Що робити, якщо тривога триватиме довго?
Якщо тривога триватиме довше, відповідальний за ТЕЦ разом із регіональним центром оцінювання якості освіти вирішить, чи доцільно продовжувати тестування з урахуванням залишкового часу.
У разі, якщо НМТ буде зупинено, учасники зможуть його скласти під час додаткових сесій.
Для цього потрібно подати заяву до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Заяву можна подати через відповідального за тестовий пункт одразу на місці або самостійно протягом трьох робочих днів (включно з тим днем, коли ви складали НМТ).
Нагадаємо, 15 травня пресслужба Житомирскої ОДА повідомила, що для проведення НМТ у Житомирській області створили на 15 екзаменаційних центрів більше, ніж торік. Загалом, у Житомирській області для проходження НМТ зареєструвалися 10340 осіб (у 2023 році – 10107 осіб).
Як повідомляв Житомир.info, у березні 2024 року МОН затвердило Порядок прийому на навчання для здобуття вищої та фахової передвищої освіти цього року. Які зміни чекають абітурієнтів під час вступної кампанії читайте тут. 25 січня Міносвіти інформувало, що Національний мультипредметний тест для абітурієнтів будуть проводити з 14 травня до 19 липня. Цього ж дня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти повідомляли, що в Україні вже затвердили загальні характеристики Національного мультипредметного тесту та схеми нарахування балів.