Суспільство

Штраф або ув’язнення за зберігання деревини без документів: роз’яснення лісівників для житомирян

4 November 2024, 17:29

Штраф або навіть ув’язнення може загрожувати за перевезення, зберігання чи збут дерев, чагарників чи деревини за відсутності документів, які можуть підтвердити законність їхньої вирубки. Про це йдеться у законопроєкті №9665, який був прийнятий 10 жовтня 2024 року Верховною Радою України.

Напередодні зими жителі Житомирщини купують дрова, але що чекає тих, хто, наприклад не взяв чек при покупці. Роз’яснення 4 листопада надала провідна юрисконсультантка Столичного лісового офісу.

«Законопроєктом передбачається внесення до змін до кодексу України про адміністративні правопорушення нової статті №65-2, якою передбачена відповідальність за незаконне зберігання деревини. Санкцією статті передбачено штраф для громадян від 510 грн до 34 тис. грн. Також пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, передбачається введення нової статті №246-1, санкцією якої передбачено штраф від 54 тис. грн або позбавлення волі строком до 3 років. Хочу також зазначити, що ці санкції статті, як і кодексу України про адміністративні правопорушення, так само як і Кримінального кодексу України, передбачено лише в разі незаконного зберігання збуту деревини. Тобто, якщо особа, яка має на зберіганні деревину і не має підтверджувальних документів, тільки в тому разі підпадає під дію цих статей», – пояснює провідна юрисконсультантка Столичного лісового офісу ДП «Ліси України» Ірина Ковальчук.


За словами фахівчині, наразі немає чіткого розуміння, яким чином будуть контролювати зберігання дров у домівках людей, адже в законопроєкті це не прописано.

«Повноваження щодо перевірки збуту, перевезення та зберігання деревини належить до правоохоронних органів», – каже провідна юрисконсультантка столичного лісового офісу ДП «Ліси України» Ірина Ковальчук

Аби убезпечити себе людям радять: офіційно купувати дрова, обов’язково брати чек та зберігати його допоки не використаєте цю деревину.

«Придбати дрова в наших підприємствах можливо через сайт «ДроваЄ». Людина має написати заяву, надати копію паспорта, ідентифікаційного коду. Пише заяву, де вказує, житель якого населеного пункту, де проживає, вказує породу дров, яких вона хоче виписати та об'єм. На підставі цього підприємство видає людині рахунок на оплату. До людини приїхала машина, відпустили дрова, всі дрова приймаються в системі електронного обліку. При відвантаженні дров, якщо завантажили на машину, кожній людині видається ТТН-лист, який затверджений Мін'юстом, Мінтрансом і всіма іншими установами, які це мають. Це є підтверджувальний документ того, що людина придбала дрова офіційно. Це є підстава для перевезення дров до місця зберігання», – розповідає провідний інженер з лісокористування Столичного лісового офісу ДП «Ліси України» Андрій Зубок.

Зазначимо, що даний законопроєкт станом на 4 листопада 2024 року не був підписаний президентом України, тобто не є чинним.

Нагадаємо, 11 жовтня 2024 року на трасах Житомирської області патрульні виявили 2 вантажівки, що перевозили деревину без відповідних документів.

Як повідомляв Житомир.info, 13 листопада 2023 року уряд ухвалив постанову, що передбачає збільшення субсидії на придбання дров та вугілля.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дерево дрова штраф Столичний лісовий лісівник 
Матеріали по темі