Співробітники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили відвідування місця несвободи – Житомирського районного суду Житомирської області.
Про це 5 червня 2024 року повідомила пресслужба Омбудсмена.
«З боку керівника апарату суду, представникам групи НПМ забезпечено реалізацію права на безперешкодне потрапляння до місця несвободи. З початку 2024 року на підставі заявок на конвоювання до суду доставлено 73 особи, які розміщувались у наявних в суді 3 камерних приміщеннях», - йдеться у повідомленні.
У ході відвідування, група НПМ встановила порушення прав людини у діяльності суду:
порушення встановлених норм площі у двох камерах для тримання підсудних (засуджених), яка складає менше 2 кв.м;
відсутність достатнього природного та штучного освітлення, примусової вентиляції та вільного доступу до питної води у камерах для тримання підсудних (засуджених);
відсутність камер відеоспостереження у коридорах де проходить маршрут конвоювання;
відсутність можливості маломобільним групам населення потрапити у приміщення суду та до залів судових засідань для розгляду кримінальних справ, що розташовані на другому поверсі;
приміщення суду не обладнано кімнатою для роботи адвоката з підсудними (засудженими).
З метою усунення зазначених порушень прав людини та попередження їх у подальшому Уповноваженим буде вжито відповідних заходів, передбачених законодавством.
У разі порушення прав людини і громадянина можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:
за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
на гарячу лінію: 0800501720;
за тел. 044-299-74-08.
Як повідомляв Житомир.info, 4 червня 2024 року на сайті Омбудсмена оприлюднили інформацію про результати моніторингу дотримання прав людини у державних установах «Житомирська установа виконання покарань (№ 8)» та «Коростенська виправна колонія (№ 71)».