Події

Жителі Швайківки помітили неналежну утилізацію загиблих від чуми свиней, житомирська Держпродспоживслужба дає пояснення

14 June 2024, 17:05

У селі Швайківка Бердичівського району 11 червня виявили африканську чуму свиней. Через цю подію 12 червня у районі провели засідання протиепізоотичної комісії, на якій вирішили запровадити карантин терміном на 40 діб у селах Швайківка та Райки із забороною забою та продажу домашніх тварин.

Однак 13 червня читачі Житомир.info повідомили, що загиблих свиней служби утилізують із порушеннями. Зі слів жителів Швайківки, деяких тварин закопали за городами неподалік від річки Гнилоп’ять, а ще кілька мертвих особин вивезли на сміттєзвалище. Також місцеві жителі кажуть, що свиней, які померли через інфікування африканською чумою, багато.

Житомир.info звернувся по коментар до Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області. Нам відповіли, що 13 червня наприкінці робочого дня до Райківської дільниці ветеринарної медицини зі Швайківки надійшло повідомлення про виявлення решток загиблих свиней за межами села.

«Завідувачкою Райківської дільниці ветеринарної медицини 13 червня було оглянуто місце виявлення решток трупів свиней за межами села Швайківка. Ідентифікацію та відбір проб на місці здійснити було неможливо через біологічне розкладання решток. У зв’язку з цим, з метою недопущення розповсюдження ймовірного біологічного забруднювача було прийнято рішення про захоронення решток на місці з дотриманням ветеринарно- санітарних вимог з подальшою дезінфекцією місця утилізації. Усі зазначені вище заходи здійснювалися за участі та технічного забезпечення представників місцевої влади. Власників загиблих тварин не встановлено. Мешканцям населеного пункту рекомендовано невідкладно інформувати органи місцевої влади про виявлення будь-яких фактів захворювання або загибелі свиней», - розповіли у коментарі Житомир.info у Держпродспоживслужбі.

Станом на 14 червня інших повідомлень про факти загибелі або захворювання свиней на території Житомирської області не надходило.

«Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області наголошує на неухильному дотриманні правил утримання тварин в особистих підсобних господарствах. При виникненні підозри на будь-які захворювання тварин – повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини. Категорично не допускати забруднення навколишнього середовища біологічними відходами», - йдеться в коментарі.

Нагадаємо, 11 червня у приватному домоволодінні села Швайківка Бердичівського району виявили африканську чуму свиней. Тому у двох селах запровадили карантинний режим терміном на 40 діб. До захисної зони включили села Швайківка та Райки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АЧС Швайківка Бердичів африканська чума свиней Держпродспоживслужба  
Матеріали по темі