Політика

Житомирська облрада знову збирається голосувати за позбавлення мандата депутата з фракції «За майбутнє»

18 June 2024, 14:07

На черговій сесії Житомирської обласної ради знову збираються розглянути питання про дострокове припинення повноважень депутата Олександра Савченка з фракції «За майбутнє».

Відповідний проєкт рішення сесії 17 червня 2024 року оприлюднили на сайті облради.

«Розглянувши заяву депутата Житомирської обласної ради Савченка О.І. від 29 травня 2024 року, враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності, обласна рада вирішила: достроково припинити повноваження депутата Житомирської обласної ради VІІІ скликання Савченка Олександра Ілліча, обраного в єдиному багатомандатному виборчому окрузі за єдиним виборчим списком Житомирської обласної організації політичної партії «За майбутнє», - йдеться у проєкті рішення.

Зауважимо, що це буде вже шоста спроба позбавити мандата депутата Савченка.

Нагадаємо, на сесії обласної ради 7 березня цього року за дострокове припинення повноважень депутата Олександра Савченка проголосував 31 депутат, для прийняття рішення не вистачило двох голосів.

Раніше на сесіях розглядали питання про дострокове припинення повноважень депутата Савченка і голови фракції «За майбутнє» Развадовського: на сесії 16 березня 2023 року депутати не підтримали проєкти рішень про дострокове припинення повноважень; на сесії 27 квітня знову не вистачило голосів для ухвалення рішення; відповідні рішення не набрали достатньої кількості голосів «за» на сесії 17 серпня і на сесії 21 грудня, де проєкти рішень підтримали 22 депутати.

Шостий апеляційний адміністративний суд постановою від 7 листопада 2023 року припинив повноваження депутата Житомирської обласної ради Віктора Развадовського, який оскаржував бездіяльність обласної ради щодо дострокового припинення його депутатських повноважень. Обласна рада подала касацію на рішення апеляційного суду, бо, за словами юристів, суд не може позбавляти депутатського статусу, а в.о. голови облради закликав правоохоронні органи розслідувати факт засідання територіальної виборчої комісії щодо рішення про звільнення Развадовського від обов'язків депутата обласної ради.

Як повідомляв Житомир.info, Савченко і Развадовський є генерал-полковниками міліції у відставці і в перші дні повномасштабного російського вторгнення виїхали в Польщу: мер Житомира Сергій Сухомлин розповідав, що 3 березня 2022 року до Польщі виїхав генерал-полковник Віктор Развадовський, а 4 березня кордон України в напрямку Польщі перетнув депутат обласної ради, генерал-полковник Олександр Савченко. Згодом ці депутати повернулися до України і навіть були присутні на сесії облради 14 липня 2022 року, але після цього на сесіях їх вже не було.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада Савченко депутат мандат За майбутнє 
Матеріали по темі