Здоров'я

У громаді поблизу Житомира скажений кіт покусав трьох людей

24 June 2024, 12:41

У червні в селі Перемога (Оліївська громада Житомирського району) було зареєстровано випадок сказу у безпритульного кота. В ході епідрозслідування фахівці Житомирського районного відділу встановили, що хворий кіт покусав трьох людей, а ще двоє осіб мали непрямий контакт з твариною.

Про це 24 червня інформує Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

«Кіт загинув, патматеріал було досліджено та виявлено сказ. Потерпілі особи, які були в контакті з хворим на сказ котом, отримують антирабічне лікування. Фахівці ветеринарної служби вживають належних заходів для ліквідації захворювання на території громади», - йдеться в повідомленні.

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

«Джерелом збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини м’ясоїдні (дикі та домашні). Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки», - повідомляють у центрі контролю та профілактики хвороб.

У разі інфікування людини необхідно введення антирабічної вакцини. Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні.

Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків.

Для профілактики сказу необхідно:

  • регулярно вакцинувати свійських тварин;
  • уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами.

Нагадаємо, на одній з вулиць у Бердичеві 6 травня виявили хворого на сказ собаку. У дворі, де загинув собака, провели вимушену дезінфекцію та щеплено проти сказу одного собаку та кота.

Як повідомляв Житомир.info, 2 травня 2024 року Звягельське районне управління головного управління Держпродспоживслужби ініціювало засідання місцевої надзвичайної протиепізоотичної комісії у зв’язку з випадком сказу в домашнього собаки, який вкусив господарку за руку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сказ Перемога кіт скажений кіт Оліївка лабораторний центр Житомирський ОЦКПХ ОЦКПХ  
Матеріали по темі