Влада

Для українців, які втекли до Євросоюзу від російської агресії, тимчасовий захист продовжили до березня 2026 року

25 June 2024, 12:53

Рада ЄС у вівторок, 25 червня, ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для українців, які втекли до Євросоюзу від російської агресії.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на пресслужбу Ради ЄС.

«Механізм тимчасового захисту був запущений 4 березня 2022 року. Прийняте сьогодні рішення про продовження не змінює рішення від березня 2022 року щодо категорій осіб, на яких поширюється тимчасовий захист. Директива про тимчасовий захист надає українцям право на проживання, доступ до ринку праці, житло, соціальну, медичну та іншу допомогу», - йдеться в повідомленні.

Вона також допомагає державам-членам впорядковано та ефективно управляти прибуттям людей.

«День за днем Росія тероризує український народ своїми бомбардуваннями. Це небезпечні обставини. Ті, хто втік від російської агресії, можуть і надалі розраховувати на нашу солідарність», – зазначила державний секретар Бельгії з питань притулку та міграції Ніколь де Мур, яка представляє країну, що нараз головує в Раді ЄС.

Наразі майже 4,2 мільйона осіб, переміщених з України, користуються тимчасовим захистом в ЄС, серед яких третина – діти.

Нагадаємо, станом на липень 2023 року на прихисток для українців європейські країни витратили понад 43 млрд євро. Серед європейських країн, які приймають українців, найбільшу суму коштів витратила Польща, що складає понад 12 млрд євро. На другому місці за цим показником опинилася Німеччина. Її витрати на українських шукачів притулку сягнули майже 11 млрд євро.

Як повідомляв Житомир.info, у зв’язку із війною росії проти України українські громадяни можуть звертатися за міжнародним захистом в ЄС. Окрім відомого статусу біженця, актуальним у березні 2022 року став ще один інструмент – «тимчасовий захист».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тимчасовий захист біженець Євросоюз війна Рада ЄС евакуація  
Матеріали по темі