Влада

Середні зарплати керівників підрозділів Житомирської ОДА менші, ніж у працівників патронатної служби

26 June 2024, 17:48

Мінфін опублікував інформацію щодо заробітних плат в державних органах у січні-травні 2024 року.

Про це 26 червня повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

«З початку року в Україні діє нова система оплати праці на основі грейдової системи класифікації посад. Цю систему спрямовано на підвищення, передбачуваність і прозорість заробітної плати працівників державних органів. Зі свого боку Мінфін регулярно публікує дані щодо фактично нарахованих заробітних плат працівників державних органів, місцевих держадміністрацій та органів судової влади. Так, на основі отриманих даних від розпорядників бюджетних коштів за квітень і травень 2024 року оновлено аналітичний інструмент («дашборд») щодо оплати праці та чисельності працівників. До структури заробітної плати в зазначених місяцях уже входять грошові допомоги до відпусток та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, що впливає на збільшення рівня заробітної плати окремих працівників та в цілому органу», - йдеться у повідомленні.

В оприлюдненій інформації зазначено, що нарахована середня зарплата в Житомирській ОДА в травні була 32,1 тис. грн, середній оклад – 14,7 тис. грн. При цьому середній розмір зарплати постійно зростає: в січні 2024 року було 17,7 тис. грн, в травні приріст майже на 50%.

Середня зарплата керівників ОВА (начальник, його п’ять заступників та керівник апарату) в травні 2024 року становила 76,9 тис. грн, середній оклад був 35,7 тис. грн, тобто більша частина виплат – це додаткові нарахування (за вислугу, ранг, інтенсивність праці, премії тощо).

Найбільші середні зарплати у керівників були в лютому (83 тис. грн) та березні (95,5 тис. грн).

Працівники патронатної служби мали середню зарплату 65,9 тис. грн, при цьому середній оклад у них лише 10,4 тис. грн. Нагадаємо, що в патронатній службі працюють штатні радники начальника ОВА., їхня нарахована зарплата у травні в порівнянні з січнем зросла у 2,5 раза.

Середня зарплата керівників структурних підрозділів ОВА в травні була 46,2 тис. грн, середній посадовий оклад – 22,3 тис. грн. При цьому в січні середня зарплата була 22,6 тис. грн і за п’ять місяців збільшилася вдвічі.

У спеціалістів середня зарплата і оклад майже вдвічі менші чим у керівників структурних підрозділів – 25,6 тис. грн і 12,8 тис. грн, відповідно. При цьому в січні середня зарплата у спеціалістів була 15,5 тис. грн.

Щодо РВА, то там керівники в травні 2024 року мали середню зарплату на рівні 44,3 тис. грн при середньому окладі 24,3 тис. грн, керівник структурних підрозділів – 22,7 тис. грн зарплати з окладом 12,9 тис. грн, спеціалісти працюють з середньою зарплатою 16,1 тис. грн і окладом 9,6 тис. грн.

Нагадаємо, в березні цього року Мінфін інформував про новий аналітичний «дашборд», завдяки якому можна відстежити видатки держави на заробітну плату працівників державних органів.

Як повідомляв Житомир.info, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко за 2023 рік отримав 1 млн грн зарплати, а його заступники – від 1,1 до 14, млн грн. Зарплати начальників чотирьох РВА у 2023 році були від 430 до 700 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінфін зарплат дашборд ОДА оклад ОВА  
Матеріали по темі