Політика

Серед авторів законопроєкту про штрафи за російську музику в закладах торгівлі та харчування є два нардепи від Житомирської області

2 July 2024, 12:17

Народні депутати пропонують внести зміни до КУпАПу щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства закладами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора.

Відповідний законопроєкт був зареєстрований у Верховній раді 1 серпня 2024 року.

Серед 16 ініціаторів законопроєкту є два нардепи-мажоритарники від Житомирської області з фракції партії «Слуга народу» - Сергій Кузьміних (обраний по Чуднівському округу №67) та Богдан Кицак (обраний по Бердичівському округу №63).

«Стаття 15 Закону України «Про культуру» була доповнена частиною другою, відповідно до якої забороняється на території України публічне виконання (показ, демонстрація) фонограм, відеограм та музичних кліпів, які містять зафіксоване виконання музичного твору з текстом, здійснене співаком (співачкою), який є або був громадянином держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором та/або вироблені фізичною особою та/або юридичною особою, яка на момент їх оприлюднення була, відповідно, громадянином або зареєстрована в державі, яку в будь-який час визнано державою-агресором. Крім того, з метою захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора, яка намагається зруйнувати українську національну ідентичність, культуру, традиції, звичаї та історичну пам’ять, деякі органи місцевого самоврядування також можуть приймати певні обмеження на використання російськомовного культурного продукту на своїх територіях, які повинні узгоджуватись із вимогами чинного законодавства. Проте на практиці є непоодинокі випадки ігнорування цієї заборони. Із медіа стають відомі ганебні факти, коли у закладах харчування та надання послуг відтворюються музичні твори, виконання яких заборонено чинним законодавством України, надаються послуги караоке, в репертуарі яких містяться такі твори тощо. Або ж виконуються музичні твори, авторами чи виконавцями (співаками) є особи, внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Дієвого покарання за такі дії чинне законодавство не містить», - йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону.

Загадується також випадок у с.Погреби на Київщині, який стався в липні 2023 року.

«Тоді відвідувачку, яка зробила зауваження щодо музики в караоке, що походить з країни держави-агресора (виконавець якої також включений у «Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці України», сформований відповідно до вимог статті 126 Закону України «Про медіа» від 13 грудня 2022 р. № 2849-ІХ), виштовхали із закладу його працівники. Як повідомлялось, поліція склала адміністративний протокол щодо закладу за ч.1 ст.155 Кодексу про адміністративні правопорушення. Санкція за цією статтею передбачає накладення штрафу від 17 до 170 грн, що не може вважатись адекватним покаранням за таке порушення», - зазначають ініціатори законопроєкту.

Пропонується доповнити ст.155 Кодексу України про адміністративні правопорушення покаранням за публічне виконання, показ, демонстрацію, сповіщення у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг музичних фонограм, відеограм, музичних кліпів, їх елементів, інших творів, розповсюдження яких заборонено – штраф від 5100 до 8500 грн. А за повторне впродовж року вчинення таких дій – штраф від 17 тис. грн до 25,5 тис. грн.

Скриншот з порівняльної таблиці до законопроєкту

Нагадаємо, 19 червня Верховна рада проголосувала за заборону російської музики та книжок. Зауважимо, що в законопроєкті №7273-д зазначалося, що заборона не застосовуватиметься на деяких російських співаків, зокрема тих, які засуджують агресію росії проти України.

У вересні 2023 року в поліції Житомирської області розповідали, що звернення про порушення закону зазвичай стосувалися любителів послухати російську музику у комендантську годину та таксистів.

Як повідомляв Житомир.info, 10 липня 2023 року в одному з житомирських магазинів на Маликова продавчиня зі своїм колегою накинулася на жінку через зауваження щодо обслуговування російською мовою.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР музика використання музики російська музика законопроєкт КУпАП штраф Кузьміних Кицак 
Матеріали по темі