Домовленості Міненерго та Єврокомісії в дії: Україна отримала понад 5,8 тисячі сонячних панелей для лікарень.
Про це 2 липня повідомляє Міністерство енергетики України.
«У межах спільного проєкту Міністерства енергетики України, Міністерства охорони здоровʼя України та Європейської комісії «Промінь надії» до України надійшло декілька партій сонячних панелей виробництва компанії Enel S.p.A. Це 5876 сонячних панелей загальною потужністю близько 2 МВт. Усі вони будуть передані для забезпечення потреб українських лікарень», - йдеться в повідомленні.
Про ініціативу раніше було оголошено президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, а відповідних домовленостей досягнуто завдяки спільній роботі міністра енергетики України Германа Галущенка та єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.
«Ми дякуємо європейським партнерам за підтримку. Допомога обладнанням, а саме сонячними панелями, — важлива для покриття потреб лікарень в енергопостачанні. Це забезпечить роботу медичного устаткування, яке рятує життя тисяч українців», – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.
«В умовах постійних атак росії на енергетичну систему України медична інфраструктура стає дуже вразливою. Адже відключення електроенергії відображаються на роботі лікарень. Для того, аби медичні заклади могли безперебійно надавати медичну допомогу пацієнтам, працюємо над їх оснащенням альтернативними джерелами енергії. Зокрема сонячними панелями. Це важливий крок для енергетичної незалежності та стабільної роботи медичних закладів. Вдячні нашим міжнародним партнерам та друзям за цю підтримку», – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
У МОЗ зазначають, що енергетичне обладнання надійде до закладів охорони здоров’я в Житомирській, Волинській, Хмельницькій, Київській та Одеській областях.
«Додаткове обладнання для встановлення сонячних панелей закуповуватиметься коштами Фонду підтримки енергетики України. Надалі кількість закладів охорони здоров’я, яким буде передано обладнання, зростатиме», - повідомляють у Міністерстві енергетики України.
У МОЗ нагадують, що для встановлення відповідного обладнання за координації Міненерго та сприяння Єврокомісії експерти Програми розвитку Організації Обʼєднаних Націй (UNDP) провели енергоаудит 26 закладів охорони здоров’я країни.
Нагадаємо, у Житомирі з липня очікується дефіцит електроенергії через ремонт блоків атомних станцій. 13 червня 2024 року ми дізнавались у місцевих лікарнях чи готові вони до можливих аварійних ситуацій в енергосистемі. Відео дивіться тут.
Як повідомляв Житомир.info, у середині червня 2024 року стало у МОЗ повідомили, що до українських медзакладів надійде 78 генераторів від МОЗ та Світового банку для безперебійної роботи на випадок блекаутів. З-поміж тих, хто отримає ці пристрої, є й Житомирська область.