Економіка

Житомирські підприємства, установи і організації отримали платіжки з новими тарифами водоканалу – 80 грн за куб води

9 July 2024, 13:31

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), змінила тарифи на водопостачання та водовідведення для непобутових споживачів низки водоканалів.

Таке рішення ухвалили на засіданні 28 травня, нові тарифи почали діяти з 1 червня 2024 року.

В комунальному підприємстві «Житомирводоканал» наголошували, що вартість централізованого водопостачання та водовідведення для населення залишається на рівні тарифів станом на 24 лютого 2022 року.

Зауважимо, що з грудня 2022 року було кілька спроб підняти тарифи на воду для населення, але жодна з них не була вдалою. Останнє рішення, яке НКРЕКП ухвалила 29 червня 2023 року, розкритикували президент і прем’єр-міністр і Нацкомісія його скасувала. Водночас директор КП «Житомирводоканал» наголошував, що підвищення тарифів має бути, бо водоканали не можуть весь час працювати в збиток.

Зрештою тарифи таки підвищили, але житомиряни цього не відчують, натомість місцевий бізнес отримав зростання вартості 1 куб.м води більш ніж у два рази.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року в Житомирі зросли тарифи на водопостачання та водовідведення і вони були однакові для всіх категорій споживачів:

централізоване водопостачання – 18,26 грн/м куб.;

централізоване водовідведення – 19,27 грн/м куб.

Тобто вартість 1 куб.м води становила 37,53 грн (з ПДВ).

З 1 червня тариф для бізнесу, тобто споживачів, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, становить 79,81 грн (з ПДВ) за 1 куб. м:

централізоване водопостачання – 38,81 грн/м куб;

централізоване водовідведення – 41,00 грн/м куб.

Нижче – скриншот з сайту водоканалу:

Як повідомляв Житомир.info, 29 липня 2022 року Верховна рада проголосувала за мораторій на підвищення цін на газ і тепло під час воєнного стану та пів року після нього, водопостачання цей мораторій не стосується. Натомість тарифи на електроенергію за час дії воєнного стану підіймали вже двічі: 30 травня 2023 року Кабміну схвалив рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення з 1,44 грн/кВт*год до 2,64 грн/кВт*год; з 1 червня 2024 року єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів встановлена на рівні 4,32 грн/кВт*год. В Міненерго нагадували, що росія систематично руйнує енергетичну інфраструктуру України і підвищення тарифу – вимушений крок, який дасть можливість не залишитись без світла і втримати систему.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водоканал тариф бізнес НКРЕКП водопостачання Житомирводоканал  
Матеріали по темі