Із початку року аварійно-диспетчерська служба Житомирської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» 5 583 разів виїхала на виклики за телефоном «104». У 96% заявок були підтверджені аварійні ситуації.
За перше півріччя 2024 року виконано 39 виїздів чергових бригад у зв’язку із пожежами, 5 викликів працівники газового господарства відпрацювали за підозрою отруєння чадним газом. На жаль, один із них виявився летальним.
Також, аварійно-диспетчерська служба «104» виявила та ліквідувала 5553 витоки газу. 3 них – 3640 на внутрішньобудинкових мережах, у тому числі – газових приладах.
Аби уникнути лиха, газовики радять дотримувати правил безпечного поводження з газом:
- Перевіряйте тягу в димових та вентиляційних каналах;
- спочатку запалюйте сірник, а потім вмикайте подачу газу;
- під час використання газової плити провітрюйте приміщення;
- стежте за тим, щоб кипляча рідина чи протяг не загасили полум’я в пальнику;
- не залишайте ввімкнені газові прилади без нагляду, окрім розрахованих на безперервну роботу та обладнаних для цього відповідною автоматикою;
- забезпечуйте належну експлуатацію та технічне обслуговування відповідно до паспортів газоспоживаючого обладнання;
- не дозволяйте користуватися газовими приладами дітям дошкільного віку.
Житомирська філія «ГАЗМЕРЕЖІ» вкотре наголошує: «Проведення будь-яких робіт, що стосуються газоспоживаючого обладнання, а також ремонтних, будівельних та земляних робіт в охоронній зоні газорозподільної системи можливе виключно за попереднім погодженням з Оператора ГРМ – Житомирською філією ТОВ «Газорозподільні мережі України».
Витік, пожежа, вибух чи отруєння – фахівці Житомирської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» завжди поруч. Однак газовики наголошують - безпека споживачів блакитного палива напряму залежить від відповідального та обережного використання газу!
Пресслужба Житомирської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України»