У Народицькій громаді коштом Європейського Союзу ремонтують гімназії та ліцеї.
Про відбудову навчального закладу 10 липня повідомила Житомирська обласна військова адміністрація.
«Заступник начальника управління департаменту освіти та науки Житомирської обласної військової адміністрації Юрій Салімонович, начальник Народицької селищної військової адміністрації Олег Ярмолюк, начальник відділу освіти Народицької селищної ради Дмитро Конопський та координатор громад по Житомирській області від Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) Георгій Федорук оглянули виконання ремонтних робіт у Новорадчанській гімназії Народицької селищної ради. Масштабне відновлення ліцею, пошкодженого внаслідок бойових дій, стало можливим завдяки Проєкту «EU4UASchools: Build Back Better». Його ініціювали Європейський Союз і Програма розвитку ООН в Україні», - йдеться в повідомленні.
Завдяки цій ініціативі у Новорадчанській гімназії виконуються наступні роботи:
- улаштування покрівлі із металочерепиці;
- заміна дверей на металопластикові;
- оновлення вхідної групи (ремонт сходів, влаштування пандусу);
- оздоблення внутрішніх та зовнішніх відкосів;
- ремонт відмостки по контуру цоколя будівлі;
- фарбування фасаду;
- оздоблення стін, стелі коридорів та навчальних класів;
- влаштування підлоги із покриттям напівкомерційним лінолеумом;
- заміна електромережі (чи проводки);
- заміна світильників на LED.
«Крім будівельних робіт, в рамках Проєкту було поставлено меблі в навчальний заклад – 30 столів-парт та стільки ж стільців учнівських, а також шкільну крейдяну дошку та книжкову шафу. До класів зможуть повернутися 36 учнів, а 57 педагогічних працівників знову працюватимуть у комфортних умовах», - повідомляють в Житомирській ОВА.
В рамках Проєкту «EU4UASchools: Build Back Better» відбуваються відновлювальні роботи у 6 навчальних закладах Народицької громади на понад 50 млн грн. Крім Новорадчанської гімназії ремонт проходить у Народицькому та Базарському ліцеях, Заліській, Латашівській та Закусилівській гімназіях.
«Після завершення ремонту навчальних закладів, який включає заміну вікон і дверей на енергоефективні, оздоблення стін і стелі, встановлення нових LED-світильників, заміну покрівлі, що протікає, утеплення горищ, заміну підлоги та постачання нових меблів (парт, стільців, крейдяних дошок і книжкових шаф), 700 дітей матимуть змогу навчатися в сучасному, комфортному та безпечному освітньому середовищі. Це сприятиме їхньому всебічному розвитку та підвищенню якості освіти», - розповідають в обласній військовій адміністрації.
Головна мета проєкту — це ремонт/модернізація шкіл у постраждалих внаслідок війни регіонах полягає у підтримці державних та місцевих органів влади у зменшенні подальших соціально-економічних втрат та пришвидшенні відновлення шляхом ремонту шкіл і дитячих садочків. В рамках цього Проєкту планується відновити приміщення 31 навчального закладу у 12 громадах Житомирської області. Партнером з розвитку Проєкту виступає Європейський Союз, представлений Європейською Комісією, а виконавцем є Програма Розвитку Організації Об’єднаних Націй.
Нагадаємо, весною 2022 року у Народицькій громаді Коростенського району Житомирської області обстрілами російських військових зруйновано понад 200 будівель мирних жителів.
Як повідомляв Житомир.info, у березні 2024 року в рамках проєкту «EU4UASchools: Build Back Better», що реалізується за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) та фінансується Європейським Союзом, Бердичівська територіальна громада розпочала оновлення чотирьох освітніх закладів. Це ліцеї № 4, 10, 12 та гімназії №14.
У Житомирі продовжують відновлювати навчальні заклади, які зазнали пошкоджень внаслідок російських авіаударів. Торік після ремонту запрацював заклад дошкільної освіти №1, а коштом спільного проєкту ЄС та ООН відбудували міські ліцеї №1 та №26. Про це йдеться у Програмі соціально-економічного і культурного розвитку Житомирської міської ТГ за 2023 рік, опублікованій 11 березня на сайті міськради.
У м. Малин Житомирської області коштом міжнародних донорів за 5 місяців минулого року відбудували ліцей №5, який був пошкоджений внаслідок російського вторгнення. На відновлення навчального закладу витратили 10 мільйонів 734 тисячі гривень, які надали міжнародні донори в рамках проєкту«ECHO4SCHOOLS-UA: Ремонт/модернізація шкіл у постраждалих від війни регіонах» ПРООН. У січні цього року навчальний заклад отримав шкільні меблі. Про це 12 березня повідомила Малинська міська рада.
7 вересня 2023 року у Житомирській ОВА повідомили, що освітні заклади Житомира, Малина та Коростеня потрапили в проєкт «ECHO4SCHOOLS-UA: Ремонт/модернізація шкіл у постраждалих внаслідок війни регіонах». В рамках програми планували відремонтувати 31 навчальний заклад у 12 громадах.