Суспільство

Скільки пар у Житомирській області одружилися й розлучилися з початку 2024 року та чи працює «шлюб у смартфоні»

11 July 2024, 13:24

У Житомирській області з початку року одружилися 2 717 пар, це менше ніж за відповідний період у 2023 році. Також було зареєстровано понад 500 випадків розірвання шлюбів.

«За перше півріччя було зареєстровано 2 717 шлюбів в Житомирській області, зокрема більш ніж половина від цієї кількості зареєстровано саме в місті Житомир, оскільки зрозуміло, що тут більша густина населення, і тому цією послугою, так сказати, користується більша частина всіх тих пар, які зареєстрували свій шлюб. Якщо брати з 2021 по 2024 роки, то в перше півріччі 2022 року, був найбільший бум, найбільший пік, найбільше зростання, так сказати. Дивлячись на статистику, то в 2024 році у нас одружилося менше пар, ніж в 2023 році, в першому півріччі. Проте шлюбний сезон тільки розпочався. Через органи ДРАЦС, а саме за спільною заявою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей, було зареєстровано 517 розірвань шлюбу. Але окрім цього, відділами ДРАЦС оброблюється так само рішення судів щодо розірвання шлюбу, тобто десь близько 60% від кількості, зазвичай, шлюбів до нас приходять повідомлення про розірвання шлюбу шляхом рішення судів», – розповідає начальниця відділу ДРАЦС у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Світлана Садовська.

Фахівці наголошують, наразі наречені можуть подати заяву на реєстрацію шлюбу онлайн через вебпортал «Дія», а сама реєстрація в умовах воєнного стану відбувається в скорочений термін.

«50% обирають шляхом дійсного подання через вебпортал «Дія». Тобто наречені під своїми електронними ключами заходять на вебпортал, подають заяву, яку безпосередньо оброблює відділ ДРАЦС, до якого вони звертаються, і потім здійснюють реєстрацію в відділі. Половина з усієї реєстрації так само безпосередньо здійснюється у відділі. Зокрема, хочу наголосити, що зараз у зв'язку з воєнним станом реєстрація шлюбу відбувається за скороченим терміном, тобто не потрібно, так як раніше було, місяць чекати для реєстрації шлюбу. Зараз молоді можуть звернутися і в цей же день оформити свій шлюб при наявності всіх необхідних документів, підтверджуючих документів у разі того, якщо вони мали попередній шлюб», – говорить начальниця відділу ДРАЦС у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Світлана Садовська.

Також розповідають, що люди цікавляться одруженням по відеозв’язку через застосунок «Дія». Таку функцію в Україні почали тестувати наприкінці травня, але наразі на Житомирщині такі шлюби не реєструють.

«Є зараз нормативна база для проведення шлюбу онлайн, проте сьогодні цей проєкт проходить бета-тест, тестування в реєстрі, тестування через «Дію», тому поки що ми не здійснюємо реєстрацію онлайн шлюбів, але я думаю, що найближчим часом закінчиться бета-тест і ми будемо це робити. Це гарна можливість для тих, хто дійсно не має можливості фізично звернутися, але хочу наголосити всім охочим, що в нас є сімейний кодекс, який передбачає, що шлюб має реєструватися з метою створення сім'ї», – каже начальниця відділу ДРАЦС у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Світлана Садовська.

Нагадаємо, 29 травня у «Дія» запрацював бета-тест шлюбу онлайн по відеозвʼязку.

Як повідомляв Житомир.info, упродовж 2023 року до відділів ДРАЦС 1417 жителів Житомирської області подали онлайн-заяви для реєстрації шлюбу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: шлюб одруження розлучення ДРАЦС юстиція Садовська 
Матеріали по темі