Влада

В Житомирській ОВА робоча група продовжує розглядати пропозиції щодо деколонізації топонімії майже 200 об’єктів

26 July 2024, 12:05

Заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації Юрій Денисовець 25 липня провів третє засідання робочої групи з питань деколонізації топонімії.

Про це повідомляє пресслужба ОВА.

«Учасники засідання розглянули перелік об’єктів культурної спадщини, пам’яткі та пам’ятних знаків, які містять пропаганду російської імперської політики та підлягають демонтажу. Також ознайомилися зі списком об’єктів топонімії, що підлягають перейменуванню. Попередньо список був оприлюднений на сайті Житомирської ОВА, де кожен міг ознайомитися та надати свої пропозиції і зауваження. Найбільше звернень на розгляд надійшло до Управління культури та туризму ОВА від громадської організації «Декомунізація України» — 240. Вони були розглянуті і враховані до сьогоднішнього засідання. Члени робочої групи одноголосно підтримали запропоновані зміни. Заступник начальника ОВА Юрій Денисовець підкреслив важливість громадського обговорення та участі у процесі деколонізації, зазначивши, що це сприятиме більш широкому розумінню та підтримці змін серед населення», - йдеться у повідомленні.

Від редакції: списки об’єктів топонімії, які збираються перейменувати, вдалося знайти на сайті лише після підказки пресслужби ОВА – оприлюднені в розділі «Громадянське суспільство», підрозділ «Оголошення». Станом на ранок 26 липня оприлюднена інформація мала менш ніж 50 переглядів.

12 липня був оприлюднений перелік об’єктів топонімії, які підлягають перейменуванню (193 об’єкти, з них у 70 відсутні пропозиції громад).

19 липня після другого засідання робочої групи в списку по кожному об’єкту були пропозиції щодо перейменування. Нижче – пропозиції перейменування у населених пунктах Житомирського району:

Зауважимо, що найбільше топонімічних об’єктів, які на третьому році російського вторгнення ще не деколонізовані, у селищі Ємільчине:

Нагадаємо, розпорядженням від 24 червня 2024 року начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко утворив робочу групу з питань деколонізації топонімії.

Як повідомляв Житомир.info, в липні 2023 року набрав чинності закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії»: місцевим радам давали 6 місяців на вилучення з публічного простору назв та пам’ятників, присвячені російським імперським діячам та географічним об’єктам країни-агресора; якщо вони не виконували норми закону, то такі повноваження на 3 місяці переходили до голів громад, а потім на 3 місяці до ОДА.

У березні 2024 року парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування ухвалив рішення про перейменування в рамках деколонізації ще 5 міст і 104 селі та селищ. Проєкт відповідної постанови був зареєстрований у Верховній раді 19 квітня 2024 року, в ній, зокрема, пропонується перейменувати дев’ять населених пунктів Житомирської області:

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: перейменування деколонізація ОВА Дениовець 
Матеріали по темі