Суспільство

В базі «Миротворця» є кілька десятків уродженців Житомирської області, останні додані – інфлюєнсер та адмін каналу для ухилянтів

1 August 2024, 11:56

Центр «Миротворець» збирає та публікує інформацію про людей і організацій, в діях яких, за оцінкою центру, присутні ознаки злочинів проти національної безпеки України, життя та здоров’я людини, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Кваліфікація злочинів, ознаки яких досліджуються центром «Миротворець», дивіться тут

В «Чистилищі» центру вдалося знайти кілька десятків жителів чи уродженців Житомирської області, хтось воює на боці рф, хтось пропагує російські ідеї, деякі переховуються від правоохоронців, а нещодавно додані – інфлюенсер та адміністратор Telegram-каналу для ухилянтів.

Далі пропонуємо переглянути деякі профілі з бази «Миротворця».

В грудні 2015 року до «Чистилища» були додані батько і син, які проживали в Житомирі на вулиці Лесі Українки.

Бардашевський Віктор Володимирович, 1957 р.н. Активний член ЖОО КПУ, де працював водієм. На серпень 2014 року є командиром однієї із бойових груп терористів у м. Донецьку. Перебуває у цивільному шлюбі з Кулешею Н.В. За даними на березень 2015 року, був викрадений бойовиками підрозділу «Патріот». Розшукується по обвинуваченню за ст. 258-3 ККУ (Створення терористичної групи чи терористичної організації).

Бардашевський Олег Вікторович, 1979 р.н. На початку 2014 року брав участь у «Антимайдані» у складі груп Житомирської обласної організації КПУ. Станом на серпень 2016 року – бойовик терористичної організації «днр», посада – командир взводу, звання – старший прапорщик. Розшукується по обвинуваченню за ст. 258-3 ККУ (Створення терористичної групи чи терористичної організації).

Скриншот з сайту «Миротворець»

З грудня 2017 року в базі «Миротворця» є житомирянин Муравицький Василь Олександрович 1984 р.н. Антиукраїнський пропагандист. Поширення інформації антиукраїнського змісту у ЗМІ Росії (країна-агресор). Участь в інформаційній спецоперації країни-агресора проти України. Журналіст інформаційного агентства «Росія Сьогодні». У статтях писав про політичні події в Україні. 1 серпня 2017 р. співробітниками СБУ Житомирської області та звинувачення у державній зраді.

Нагадаємо, 1 серпня 2017 року в Житомирі СБУ проводила слідчі дії стосовно блогера Василя Муравицького, який з 2014 року на замовлення керівництва пропагандистських державних російських інформагентств створював тенденційні антиукраїнські публікації та коментував події в Україні для проросійських ЗМІ. Кримінальне провадження відкрили за фактом державної зради, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, поєднане з розпалюванням національної ворожнечі. 2 серпня 2017 року ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира Муравицькому було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без права внесення грошової застави. 13 жовтня 2017 року речниця СБУ Олена Гітлянська оприлюднила подробиці справи Василя Муравицького. 27 червня 2018 блогеру змінили запобіжний захід – з тримання під вартою на домашній арешт. 14 серпня 2019 року на черговому судовому засіданні по справі Муравицького розглянули письмові докази, які зібрали правоохоронці під час негласних слідчих дій: прокурор демонстрував скриншоти документів з робочого комп’ютера та озвучив приватні переписки блогера з кількома імовірними замовниками публікацій антиукраїнського змісту. 29 листопада 2019 року Корольовський районний суд змінив Муравицькому запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на нічний. Згодом стало відомо, що Василь Муравицький перебуває за кордоном: за інформацією джерела Укрінформу в правоохоронних органах, Муравицький виїхав з України влітку 2021 року, у травня 2022 року на сайті центру правової допомоги «Соотечественники» з’явилася інформація, що блогер отримав політичний притулок у Фінляндії, де його називають опозиційним журналістом.

Василь Муравицький на засіданні суду 18 лютого 2020 року

В грудні 2018 року до «Чистилища» був доданий Пірожок Ігор Миколайович 1968 р.н, як такий, що ухиляється від виконання вироку суду за незаконне поводження зі зброєю і боєприпасами. На той час він вже був затриманий в Московській області співробітниками фсб, а в лютому 2020 року його засудили до 4 років колонії.

Нагадаємо, Ігор Пірожок почав активну громадську діяльність в Житомирській області в 2014 році, представляючись Романом Чиркою. У 2015 році він брав активну участь у формуванні громадської ради при Житомирській облдержадміністрації та увійшов до її складу як представник громадської організації «Житомирська обласна організація сприяння люстрації». Ігор Пірожок був затриманий 23 травня 2015 року в Житомирі співробітниками СБУ при спробі продати бойові гранати. Було відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України у 2016 році Пірожка засудили до 3 років позбавлення волі, 16 січня 2018 року Апеляційний суд Житомирської області залишив у силі вирок і цього ж місяці Ігор Пірожок, повідомив, що виїхав за межі України.

Скриншот з сайту «Миротворець»

Сороченко Артур Валерійович 1987 р.н. з Бердичева потрапив до «Чистилища» в липні 2019 року. Блогер, раніше відомий у певних колах, прізвисько: Турик, Квадрат, Малюк. Провокатор, посібник терористів, заперечення російської агресії. Широкої популярності набув після публікації на каналі youtube ролика зі побиттям учасника АТО.

Нагадаємо, 18 серпня 2019 року стало відомо, що в липні цього року за скоєння хуліганських дій відносно учасника АТО затримали 32-річного бердичівлянина, відомого також за прізвиськами «Малиш» і «Турик». Чоловік веде відеоблоги в соцмережі. Був судимий за крадіжку та незаконне поводження зі зброєю та вибухівкою. Справу блогера з Бердичева розглядав Хмельницький міськрайонний суд, перед одним із судових засідань Артура Сороченка облили фарбою та зустріли газовими балончиками перед входом до суду. В квітні 2021 року Сороченко отримав вирок суду – шість місяців арешту за ч.1 ст. 296 ККУ (Хуліганство).

Сороченко на засіданні Хмельницького суду, листопад 2019 року

В лютому 2023 року доданий Кобилінський Олександр Олексійович 1976 р.н. з Коростеня. На своїй сторінці в мережі ОК протягом 2015-квітня 2022 року поширював матеріали, спрямовані на виправдання та заперечення збройної агресії рф проти України, легітимізацію окупаційних адміністрацій, які діють на окупованих територіях Донецької, Луганської області і АР Крим. Матеріали огляду сторінки направлені на проведення попереднього лінгвістичного дослідження, за результатами якого прийматиметься рішення щодо внесення відомостей до ЄРДР за ч.2 ст.436-2 КК України.

В липні 2024 року до «Чистилища» потрапили ще кілька уродженців Житомирської області.

Волошин Олександр Олегович 1995 р.н. з Бердичева, інфлюєнсер, який має в Instagram 1,4 млн підписників, в ТікТок – 1,5 млн. Участь у актах гуманітарної агресії проти України. Поширення російської пропаганди. Участь в інформаційно-психологічній спецоперації Росії (країна-агресор та терорист) проти України. Пособник російсько-фашистських загарбників та терористів. Замах на суверенітет та територіальну цілісність України. Після удару росіян по дитячій лікарні «Охматдит» кілька українських блогерів заявили про можливість переговорів з окупантами. Зокрема, Олександр Волошин зазначив, що Україна «не вивозить війну», то необхідно «грати на їхніх умовах».

Як Волошин відреагував на внесення до бази «миротворця» читайте тут

Скриншот з Instagram Волошина про удар по «Охматдиту»

З хештегом «Біосміття» був доданий Яровой Микола Миколайович 1971 р.н. з Коростишева є адміністратором Telegram-каналу для ухилянтів «Отпуск», має нік 1RegionTelevision. Посібник російських військових злочинців та окупантів. Замах на суверенітет та територіальну цілісність України. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України. Усвідомлені навмисні дії, спрямовані на підрив обороноздатності України та зрив мобілізаційних заходів на користь російсько-фашистських загарбників. Усвідомлені дії, спрямовані на дискредитацію та деморалізацію силових структур України. Усвідомлені дії, спрямовані на підрив обороноздатності України з метою надання особистої фінансової вигоди. Ймовірно, діє на замовлення спецслужб Росії.

Скриншот з сайту «Миротворець»

Як повідомляв Житомир.info, в липні 2024 року прикордонники Львівського загону виявили 34-річного чоловіка, уродженця Житомирської області, який сховався у спальному відсіку вантажівки, щоб перетнути кордон та потрапити до Німеччини.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: зрадник пропагандист ухилянт колаборант чистилище Миротворець  
Матеріали по темі