У Житомирі 19 серпня відбувся фестиваль «Пісенний Спас «На першій лінії вогню», присвячений 70-річчю від дня народження письменника, композитора, ведучого, викладача, науковця, заслуженого діяча мистецтв України та почесного громадянина Житомира Володимира Шинкарука.
Про це повідомила пресслужба Житомирської міської ради.
Увечері в Домі української культури звучали пісні та вірші Володимира Шинкарука. Також тут експонується фотовиставка із символічною назвою «Життя наче сон».
О 17:00 пам’ять митця вшанували біля меморіальної дошки, що на фасаді ЖДУ імені Івана Франка.
«Сьогодні ми тут, щоб в котре згадати Володимира Шинкарука. Він обнімав усіх – душею, словом, допомогою… Перші поради та настанови щодо фонду давав саме він. Він був другом сім'ї – ми жили на одній вулиці, зустрічалися родинами. Коли я працювала у «Сонечку», Володимир Федорович уміло вів концерти та передавав гумор... Біль утрати була неймовірна важка», – згадує голова фонду «Надія Є» Надія Юшкевич.
«Житомирський державний університет імені Івана Франка – альма-матер Володимира Шинкарука. Він був дуже яскравою особистістю. Його знала вся Україна, а на концерти ходили всі – від малого до великого віку, тому що було цікаво. Він міг запалити щось тріпочуче та щемливе. Не раз була на його концертах, знаю, як студенти бігли на його лекції. Світла пам'ять Володимиру Федоровичу!», – секретар міської ради Галина Шиманська.
Зауважимо, 19 серпня Державний архів Житомирської області повідомив, що в установі розміщені цифрові копії архівних документів про Володимира Шинкарука.
«До 70-річчя з дня народження філолога, педагога, письменника, композитора, співака, заслуженого працівника культури України, Почесного громадянина міста Житомир Шинкарука Володимира Федоровича на сайті держархіву області у розділі «Документальні виставки on-line» розміщені цифрові копії архівних документів, а саме: юнацький щоденник, в якому описані дитячі роки Володимира Шинкарука, табелі успішності за 3-й та 9-й класи, похвальний лист, диплом, почесні грамоти за різні роки, авторські рукописи дитячих та літературних творів, віршів, оповідань.Також представлені: копія посвідчення про присвоєння Володимиру Шинкаруку почесного звання «Заслужений працівник культури УРСР», копія посвідчення про нагородження знаком «Відмінник освіти», копія орденської книжки про нагородження орденом «За заслуги» ІІІ ступеня; програми концертів, фестивалів, буклети, книги та брошури.», - повідомили в архіві.
Зазначимо, 20 серпня пресслужба Житомирської міської ради опублікувала фотозвіт із фестивалю «Пісенний Спас «На першій лінії вогню».
«На сцені — Володимир Шинкарук!». Так 40 років поспіль глядач оплесками зустрічав відомого композитора, барда, поета й письменника Володимира Шинкарука. 10 років тому оплесками митця проводили востаннє…. Через 10 років голос метра знову зазвучав зі сцени. У запису…», - йдеться в повідомленні.
Володимир Шинкарук запрошував до виступу академічну хорову капелу «Орею», співав дуетом зі своєю донькою та зізнавався: дві найважливіші пісні він написав не зі своїми колегами, а з дружиною. І ці дві найважливіші пісні — Ірина та Федір Шинкаруки.
«Володимир Федорович викладав у нас фольклорну дисципліну. Щоразу це були не просто лекції, а навчання критичному мисленню, вмінню аналізувати й шукати баланс думок», — згадує колишня студентка Володимира Шинкарука Ірина Степаненко.
«Спогад наче дотик до серця» — вечір памʼяті, який зібрав рідних, близьких та друзів родини Шинкаруків. У світлинах «оживають» моменти яскравого, творчого життя митця. З-поміж них — онукотерапія. «Він жив онуками», — каже донька Ірина й виділяє серед світлин ту, де онуки з дідусем і яскравою квіткою. «Нам цінне це фото… Після смерті батька рослина більше не зацвітала…»
«Краще запалити одну свічу, ніж все життя жити у темряві», — казав Володимир Шинкарук. І він запалював. У студентах — вогники, у родині — багаття, у глядача — незриме світло, яке зігріває й досі. Яке у часи великої темряви спонукає запалити свічу, єдину для всіх, єдину Переможну.
Як повідомляв Житомир.info, 6 грудня 2014 року помер професор ЖДУ ім.Івана Франка, автор і виконавець власних пісень Володимир Федорович Шинкарук. Як Житомир прощався з Володимиром Шинкаруком дивіться тут.