Щоб покупка електрогітари стала справді радісною подією у житті, підходити до неї треба ретельно із відповідальністю. Тим більше що сучасний ринок пропонує величезну кількість варіантів різного ступеня доступності, від найдешевших - за пару сотень доларів, до найдорожчих за кілька тисяч. І перший, і другий, і чисельна кількість між ними мають, свої достоїнства та недоліки, які можна виявити лише правильно підійшовши до процесу вибору інструмента. Докладніше із його нюансами нас познайомить фахівець інтернет-магазину Музлайн.
На перший погляд
Вибирати гітару очима - не найкраща стратегія, але так чи інакше, візуальна інформація перша потрапляє до нас, тож ігнорувати її абсолютно точно не варто. Що може розповісти зовнішній вигляд інструмента? Головним чином - це:
- його фізичний стан - чи є ознаки ушкоджень або низької якості обробки матеріалута покриття;
- номенклатурна інформація, яку можна перевірити за серійним номером на голові грифа;
- особливості деревини, якщо вона є видимою під шаром лаку;
- стан фурнітури і так далі.
Навіть найдрібніші недоліки, які присутні лише візуально - подряпини та сколи лаку, не відцентровані мітки на ладах, дефекти на металевих частинах і тому подібне, свідчать про неналежні умови зберігання та транспортування інструмента, що у перспективі може вилізти серйозною проблемою зі звуком та функціональністю.
Практичний тест
Можливо, це не очевидно для музикантів початківців, але гітару, яка вам сподобалася візуально, обов'язково треба тестувати на практиці. Люди, що не мають досвіду гри, як правило користуються послугами або продавців-консультантів в магазині, або беруть із собою досвідчену людину, яка розбирається та орієнтується в нюансах вибору інструмента.
Звичайно, перше і головне, що виявляє практичний тест - це краса і якість звучання електрогітари. У той самий час, він дозволяє виявити дефекти в роботі електроніки, якщо такі є, перевірити стрій та зрозуміти, чи є цей конкретний інструмент зручним для конкретного музиканта. Останнє - найбільш суб'єктивна категорія, але й одна із найголовніших, бо незручний та непідходящий інструмент це є найгірший вибір, який можна зробити.
Якраз тут і криється основна небезпека придбання гітари за зовнішніми ознаками. За словами фахівців інтернет-магазину Muzline, в середньому люди витрачають на пошуки ідеального інструмента кілька походів до магазину та тестують від п'яти до п’ятнадцяти гітар. Але є і такі сміливці, що вибирають інструмент виключно за технічними параметрами та дизайном, та замовляють їх на сайтах.