Парламент 18 вересня 2024 року провалив голосування за постанову про дерусифікацію назв 333 населених пунктів, провалив історичний шанс викинути з карти України все те, що було нав'язано москвою протягом століть поневолення.
Про це повідомив голова підкомітету з питань деколонізації Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Роман Лозинський.
«Неформальне об'єднання «Депутати московського патріархату» усіма правдами і неправдами накрутили колег, тому на табло лише 208 голосів. Це тотальна ганьба для України. Це реванш. Обов'язково опублікую список усіх, хто був проти/утримався чи боягузливо не голосував за цю постанову або прикинувся мертвим», - написав нардеп.
Проект постанови про перейменування окремих населених пунктів та районів був зареєстрований у Верховній раді 19 квітня 2024 року.
«Комітет розглянув 340 пропозицій органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій населених пунктів та рекомендацію Українського інституту національної пам’яті, Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування окремих населених пунктів та районів Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови, у зв’язку з необхідністю приведення їх назв у відповідність із вимогами Закону. Серед вищевказаних пропозицій та рекомендацій пропонується перейменувати: 7 районів, 15 міст, 56 селищ, 262 села», - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.
Перейменувати планують, зокрема, три селища та шість сіл у Житомирській області.
Скриншот з проєкту постанови про перейменування
Нагадаємо, 20 березня цього року парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав рішення про перейменування 5 міст і 104 села/селища, серед них – дев’ять населених пунктів у Житомирській області.
Як повідомляв Житомир.info, розпорядження начальника ОВА від 25 липня 2024 року у 37 громадах Житомирської області були перейменовані 348 вулиць та провулків і затверджений перелік 40 об’єктів культурної спадщини, пам’ятників та пам’ятних знаків, які містять пропаганду російської імперської політики та підлягають демонтажу (або демонтажу окремих елементів).