Фахівці Житомирської міської ради отримали доступ на територію підприємства і перевірили причетність підприємства «Агробудіндустрія» до скидів у річку Тетерів на околиці міста.
Про це 4 жовтня в коментарі Житомир.info повідомив заступник мера «Сергій Кондратюк.
«Ми нарешті дійшли згоди з «Агробудіндустрією» і отримали доступ на територію підприємства та до їхніх мереж. Фахівцям нашого відділу екології, екологічної інспекції та комунального підприємства по експлуатації штучних споруд був наданий доступ до каналізаційно-насосної станції, яка знаходиться на території «Агробудіндустрії», перевірка показала, що це підприємство не причетне до скиду, який був на початку вересня в нашу річку Тетерів за межами с. Слобода-Селець. Таким чином на сьогодні ми виключили «Агробудіндустрію» з переліку тих, хто може забруднювати річку. Враховуючи, що в тому районі є й інші промислові підприємства, наша комісія буде продовжувати роботу з перевірки, хоча станом на сьогодні витоків у річку там немає, але треба, щоб такі ситуації не повторювалися», - сказав Сергій Кондратюк.
Нагадаємо, 2 вересня Житомирська окружна прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про порушення правил охорони вод (водних об'єктів), що спричинило забруднення поверхневих вод та створило небезпеку здоров'ю людей і довкіллю (ч. 1 ст. 242 КК України): під час моніторингу інтернет-джерел прокурори встановили, що у лісовому масиві за межами с. Слобода-Селець, що на околиці Житомира, здійснюється несанкціонований скид стічних вод у р. Тетерів. 5 вересня на засіданні депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства Житомирської міської ради заступник мера Сергій Кондратюк заявив, що водоканал завжди простіше звинувачувати у скидах, а скиди підприємства «Агробудіндустрія» не можуть перевірити, бо на територію не допускають ні представників міської влади, ні екологів.
Заступник мера також підтвердив інформацію про непричетність КП «Житомирводоканал» до нещодавнього масового мору риби в Тетереві на Корбутівці.
«У тому місці, де була виявлена загибель риби, немає скидів каналізаційних стоків міста Житомира. В той же день я дав доручення спеціалізованій лабораторії водоканалу перевірити якість води в річці Тетерів, і в тому місці знайшли значне перевищення рівня фосфатів та амонію і різке зниження кисню, а це свідчить саме про каналізаційні стоки – скид у великій кількості. Тому причину забруднення треба шукати вище за течією річки Тетерів», – наголосив Сергій Кондратюк.
Повідомлення КП «Житомирводоканал», оприлюднене вдень 3 жовтня
Нагадаємо, 1 жовтня 2024 року житомирські екологи знову зафіксували масовий мор риби у річці Тетерів на Корбутівці – загинули 4 397 екземплярів (лящ, плітка, окунь, судак, краснопірка, карась, плоскирка). Збитки від загибелі риби в Тетереві екоінспектори оцінили в понад 4 мільйони гривень. Житомирська окружна прокуратура 3 жовтня повідомила про розпочате кримінальне провадження за фактами, встановленими Держекоінспекцією Поліського округу під час перевірки інформації місцевих жителів.
Як повідомляв Житомир.info, 6 вересня 2024 року у річці Тетерів на території житомирського гідропарку екологи відібрали проби води на місці загибелі риби. 12 вересня Держекоінспекція Поліського округу інформувала на збитки від загибелі риби – понад 0,5 млн грн.