Події

У Житомирській області проводили обшуки у ділків, які роками продавали копії «ґаджетів» відомого бренду

18 October 2024, 10:52

БЕБ та кіберполіція викрили мережу з продажу підробленої техніки відомого бренду.

Про це увечері 17 жовтня повідомляло Бюро економічної безпеки України.

«Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України спільно з оперативниками кіберполіції викрили групу осіб, які незаконно використовували товарні знаки, що належать міжнародній компанії. Слідством встановлено, що згадані особи завозили копії гаджетів із Китаю. Підробки рекламували та продавали на вебсайтах, Instagram-сторінці та telegram-каналах. Покупцям пропонували широкий асортимент техніки: зарядні пристрої, навушники, смартгодинники тощо. Брендовану продукцію надсилали поштою по всій території України», - йдеться в повідомленні.

Детективи БЕБ спільно зі співробітниками Департаменту Кіберполіції та Департаменту детективів із стратегічного захисту економіки БЕБ провели обшуки в Житомирській та Хмельницькій областях.

В результаті правоохоронці вилучили понад 4 тис. одиниць контрафактної/фальсифікованої продукції.

«Своєю чергою спеціалісти компанії-правовласниці дослідили зразки контрафактних товарів та встановили, що вони мають низьку якість, а маркування та пакування не відповідають стандартам якості. Крім того, продукція виготовлена та брендована без дозволу правовласника торгової марки. Таким чином компанія зазнала матеріальної шкоди в розмірі орієнтовно 25 млн грн», - зазначили у БЕБ.

Наразі досудове розслідування за ч. 3 ст. 177 (порушення прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок тощо) та ч. 3 ст. 229 (незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) Кримінального кодексу України триває. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора.

Зауважимо, Департамент кіберполіції Національної поліції України 17 жовтня повідомив, що після проведення необхідних судових експертиз буде розв'язане питання щодо оголошення підозри фігурантам.Можлива додаткова кваліфікація.

«Кіберполіцейські та детективи Бюро економічної безпеки за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрили чотирьох ділків, які з 2021 року по жовтень 2024 року масово завозили з Азії під виглядом відомого бренду контрафактні ґаджети: годинники, навушники, зарядні пристрої та комплектуючі до них.Для реалізації підробної продукції фігуранти створили та адміністрували інтернет-магазин та телеграм-канал. Замовлення відправляли поштовими сервісами по всій території України», - розповіли у кіберполіції.

Кіберполіцейські та детективи БЕБ спільно зі співробітниками Департаменту детективів зі стратегічного захисту економіки БЕБ провели обшуки в Житомирській та Хмельницькій областях за місцями проживання та ведення діяльності, а також в автомобілі одного з фігурантів. Вилучено понад 4 тис. одиниць контрафактної продукції, а також мобільні телефони, ноутбуки та документацію.

Нагадаємо, у грудні 2020 року поліція викрила житомирянина, який перепрошивав ігрові консолі Playstation для використання без ліцензії.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: обшук підробка техніка копія ґаджет навушники кіберполіція БЕБ  
Матеріали по темі